Aktualności


MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ

Data:
Kategoria: Aktualności

Tradycyjnie Grupa Teatralna działająca przy Parafii pw. Św. Michała Archanioła w Zarzeczu w okresie Wielkiego Postu wystawia Misterium Męki Pańskiej. Temu niezwykłemu wydarzeniu przyświeca cel, w którym jest zaduma nad naszym życiem.

W tegorocznym okresie Wielkiego Postu misterium pt. „ Wybory” wystawione zostało w Parafialnej Sali Teatralnej w Niedzielę Palmową 25 marca br.

Reżyserami misterium byli ks. Jakub Kustroń oraz Jacek Kucza, którzy jednocześnie sprawują opiekę nad grupą teatralną. Piękna dekoracja, stroje czy  rekwizyty to dzieło samych aktorów, których w tej sztuce wystąpiło dziewiętnastu. Efekty dźwiękowe oraz „ grę świateł” podczas przedstawienia zapewnił Piotr Iwanko.

Tegoroczne misterium pt. „ Wybory” nie było odzwierciedleniem wydarzeń sprzed 2000lat. Aktorzy nie pokazali scen zgodnie z historią. Starali się natomiast przybliżyć wydarzenia sprzed wieków i osadzić je we współczesnych realiach. Dlatego też, problemy poruszane w misterium były problemami dzisiejszego świata, czyli wszystkich nas.

Misterium zakończyło się sceną, podczas której Jezus przełamał się chlebem z uczestnikami przedstawienia mówiąc : „ Oto Ja  jestem z wami przez wszystkie dni. Aż do skończenia świata. Idźcie do wszystkich narodów i głoście to, czego was nauczyłem. Kto uwierzy- wybierze życie- będzie ocalony!”.

Widzowie z uwagą obserwowali zdarzenia starając się sami sobie odpowiedzieć na pytanie: „ Czy w swoim życiu dokonuję właściwych wyborów?”.

Udostępnij: