Aktualności


NOC MUZEÓW W PAŁACU DZIEDUSZYCKICH W ZARZECZU

Data:
Kategoria: Aktualności

Noc muzeów to wyjątkowy czas, kiedy muzea w całej Polsce udostępniają oglądającym swoje wnętrza całkowicie za darmo, lub za drobną opłatą. Wydarzenie ma za zadanie promować polską kulturę i tradycję. Dla wielu osób, Noc Muzeów jest jedną z niewielu okazji, na zapoznanie się z eksponatami zgromadzonymi w muzeach.

Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu również dołączyło do tej ogólnopolskiej akcji, pałac był dostępny dla zwiedzających do późnych godzin nocnych. Z naszych szacunków wynika, że zespół pałacowo – parkowy dnia 18 maja br. odwiedziło 218 turystów. Wśród zwiedzających znaleźli się również żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy na terenie Zarzecza i okolic odbywali ćwiczenia rotacyjne. Noc Muzeów w pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu uatrakcyjniła obecność pani Krystyny Dzieduszyckiej – Rycerskiej, wnuczki Włodzimierza Dzieduszyckiego – ostatniego właściciela zespołu pałacowo – parkowego w Zarzeczu. Pani Krystyna opowiadała niezwykle ciekawie o historii swojej rodziny, o kolejach pałacu podczas wojny i po jej zakończeniu.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili zabytkowy pałac podczas tegorocznej Nocy Muzeów i zapraszamy za rok.

Udostępnij: