NOWE OŚWIETLENIE W MAĆKÓWCE, ŁAPAJÓWCE, ZALESIU, SIENNOWIE ORAZ ZARZECZU.

W miesiącu kwietniu zakończono budowę nowych odcinków oświetlenia ulicznego przy drogach gminnych i powiatowych w miejscowościach Łapajówka, Maćkówka i Zarzecze.

W trakcie realizacji wykonywana jest kablowa linia energetyczna oświetlenia ulicznego wraz z montażem fundamentów w Zalesiu. Budowa w/w odcinków oświetlenia ulicznego była związana z przebudową energetycznej linii napowietrznej na sieć kablową realizowaną przez PGE Zamość.

Budowa oświetlenia ulicznego w Łapajówce wykonana została na odcinku 430 m. Zamontowano 13 słupów oświetleniowych z lampami Led. Koszt budowy wyniósł 81 000 zł.

Budowa oświetlenia ulicznego w Maćkówce realizowana była na trzech obwodach:
– w kierunku remizy OSP,
– stadionu w tym przy drodze powiatowej,
– oraz w kierunku szkoły.

Wykonano 1845 mb linii kablowej oraz zamontowano 30 słupów oświetleniowych z lampami Led. Wartość zadania wyniosła 148 000 zł.

Zarzeczu wykonano oświetlenie uliczne przy ul. Leśnej, dobudowano dodatkowe punkty oświetleniowe przy ul. Nadrzecznej oraz zamontowano lampy LED koło kościoła w Siennowie. Koszt zadania wyniósł 14 590 zł.

Wszystkie nowo wybudowane odcinki oświetlenia ulicznego zostały pokryte z środków własnych Gminy Zarzecze.