Aktualności


OBCHODY NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH W ŻURAWICZKACH

Data:
Kategoria: Aktualności
W dniu wczorajszym w Szkole Podstawowej im. Św. Brata Alberta w Żurawiczkach po raz trzynasty odbyły się obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, ze szczególnym upamiętnieniem postaci płk Wojciecha Szczepańskiego, urodzonego w Żurawiczkach bohatera walk o niepodległość z czasów II wojny światowej.
Główny punkt wydarzenia miał miejsce pod tablicą upamiętniającą postać płk W. Szczepańskiego.
Przy udziale warty honorowej oraz pocztów sztandarowych Szkoły Podstawowej im. Św. Brata Alberta w Żurawiczkach i Zespołu Szkół im W. Witosa w Zarzeczu został odśpiewany Hymn Państwowy i odczytany Apel Pamięci.
Następnie goście i przedstawiciele władz i instytucji lokalnych złożyli kwiaty, a wszyscy zebrani uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych minutą ciszy.
Dalsza część obchodów była związana z podsumowaniem I Wojewódzkiego Konkursu Pamięci płk Wojciecha Szczepańskiego i Żołnierzy Antykomunistycznego Podziemia Niepodległościowego pn. “Niezłomnym- Wyklętym- Niepokornym”.
W IV kategoriach konkursowych dzieci i młodzież prezentowała sylwetki i dokonania lokalnych Żołnierzy Niezłomnych.
Na koniec uroczystości uczniowie Szkoły Podstawowej im. Św. Brata Alberta w Żurawiczkach, wzmocnili patriotyczny nastrój, prezentując okolicznościowe utwory poetyckie i muzyczne.
Pełna galeria zdjęć [KLIKNIJ TUTAJ]
Udostępnij: