Aktualności


Obchody Święta Patronki Muzyki św. Cecylii w Gacii

Data:
Kategoria: Aktualności

W dniu 21. 11. 2011r. w Gaci odbyły się Obchody Święta Patronki Muzyki św. Cecylii. W tym dniu swoje święto obchodziła Orkiestra Dęta OSP w Gaci im. dha Stanisława Zająca działająca  przy GOK Gać. Orkiestra ma na swoim koncie 32 lata działalności, w czasie których zagrała ponad 800 koncertów w Polsce i za granicą.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w Kościele Parafialnym w Gaci, a następnie zaproszeni goście wzięli udział w spotkaniu podsumowującym działalność Orkiestry w latach 2020 i 2021. Podczas spotkania odbyło się również uroczyste przekazanie instrumentów dętych z Ministerstwa Obrony Narodowej przez Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej Annę Schmidt. Uroczystość uświetnił koncert Orkiestry.

Wśród zaproszonych gości znalazła się delegacja z Gminy Zarzecze z Wójtem Gminy Tomaszem Bury.

Udostępnij: