Aktualności


OBCHODY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Data:
Kategoria: Aktualności
W dniu 3 maja w Zarzeczu odbyły się uroczyste obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem pocztów sztandarowych Ochotniczych Straży Pożarnych oraz szkół z terenu gminy, strażaków i zaproszonych gości do kościoła parafialnego w Zarzeczu, gdzie zebrani wzięli w uroczystej mszy świętej. W dalszej części uroczystości nastąpił przemarsz pod Pomnik Ofiar Pomordowanych przez Hitlerowców oraz Pomnik Świętego Jana Pawła II, gdzie zostały złożone wiązanki kwiatów oraz zapalone znicze. Oficjalna część uroczystości odbyła się na placu przy Zespole Szkół w Zarzeczu. Uroczyste przemówienie , które upamiętniło 228 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święto Strażaka wygłosił Wójt Gminy Zarzecze – Tomasz Bury.
 
Udostępnij: