ODBIÓR KOŃCOWY BUDYNKU STAREJ SZKOŁY W ZARZECZU

Zakończony został odbiór końcowy robót na zadaniu inwestycyjnym pn. ,,𝑍𝑚𝑖𝑎𝑛𝑎 𝑠𝑝𝑜𝑠𝑜𝑏𝑢 𝑢𝑧̇𝑦𝑡𝑘𝑜𝑤𝑎𝑛𝑖𝑎, 𝑝𝑟𝑧𝑒𝑏𝑢𝑑𝑜𝑤𝑎, 𝑟𝑜𝑧𝑏𝑢𝑑𝑜𝑤𝑎 𝑖 𝑛𝑎𝑑𝑏𝑢𝑑𝑜𝑤𝑎 𝑏𝑢𝑑𝑦𝑛𝑘𝑢 𝑆𝑡𝑎𝑟𝑒𝑗 𝑆𝑧𝑘𝑜ł𝑦 𝑤 𝑍𝑎𝑟𝑧𝑒𝑐𝑧𝑢 𝑛𝑎 𝐺𝑚𝑖𝑛𝑛𝑎̨ 𝐵𝑖𝑏𝑙𝑖𝑜𝑡𝑒𝑘𝑒̨ 𝑖 𝐶𝑒𝑛𝑡𝑟𝑢𝑚 𝐾𝑢𝑙𝑡𝑢𝑟𝑦 𝑤 𝑍𝑎𝑟𝑧𝑒𝑐𝑧𝑢”.
Wykonawcą zadania była firma Usługi Remontowo-Budowlane Grzegorz Pacuła.
Wartość robót budowlanych wyniosła 𝟰.𝟮𝟳𝟴.𝟮𝟭𝟮,𝟱𝟳 𝘇ł, 𝘇 𝗰𝘇𝗲𝗴𝗼 𝟮.𝟵𝟰𝟯.𝟲𝟵𝟰,𝟰𝟵 𝘇ł pochodziło z środków zewnętrznych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.
W ramach inwestycji budynek starej szkoły został poddany całkowitej modernizacji z przeznaczeniem na usługi kultury – Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Centrum Kultury.
Kondygnacja piwnic mieści:
✅ nowoczesną kotłownię na paliwo gazowe wraz z buforem na ciepłą wodę użytkową,
✅ pomieszczenia magazynowe.
Na kondygnacji parteru zlokalizowano:
✅ dwie sale konferencyjne wraz z serwerownią oraz pomieszczeniem socjalnym,
✅ pracownię plastyczną,
✅ wygłuszoną salę prób orkiestry,
✅ duży hol z szatnią,
✅ sanitariaty,
✅ dwie klatki schodowe z windą.
Poddasze przeznaczono na potrzeby biblioteki, w tym część:
✅ multimedialną,
✅ pomieszczenia księgozbiorów,
✅ dobrze naświetloną czytelnię,
✅ salę prób baletu wraz z szatniami i sanitariatami
✅ pomieszczenia biurowe i socjalne.
Budynek wyposażony jest we wszystkie instalacje wewnętrzne, urządzenia klimatyzacyjne, zewnętrzne rolety okienne oraz wentylacje hybrydową. Obiekt przystosowany jest w całości dla osób niepełnosprawnych.
W ramach inwestycji wykonano nowe ogrodzenia, ciągi pieszo-jezdne z miejscami postojowymi, nasadzeniami i elementami małej architektury.
W bieżącym roku 𝘇𝗼𝘀𝘁𝗮𝗻𝗮̨ 𝗷𝗲𝘀𝘇𝗰𝘇𝗲 𝗼𝗴ł𝗼𝘀𝘇𝗼𝗻𝗲 𝗽𝗿𝘇𝗲𝘁𝗮𝗿𝗴𝗶 𝗻𝗮 𝗱𝗼𝘀𝘁𝗮𝘄𝗲̨ 𝘄𝘆𝗽𝗼𝘀𝗮𝘇̇𝗲𝗻𝗶𝗮 dla przenoszonych z zarzeckiego pałacu dwóch jednostek, czyli Centrum Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej.
Dzięki realizacji przedmiotowego zadania mieszkańcy będą mieli lepszy dostęp do usług kulturalnych
w nowym obiekcie, jak również została poprawiona estetyka w centrum miejscowości Zarzecze.
Pełna galeria zdjęć [KLIKNIJ TUTAJ]