Odznaczenia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości.

Z okazji zbliżającej się 101 rocznicy odzyskania niepodległości, dnia 5 listopada 2019 r. w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, odbyła się uroczysta zbiórka przedstawicieli Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Województwa Podkarpackiego.

W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Wojewoda Podkarpacki Pani Ewa Leniart wręczyła Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi wyróżniającym się strażakom ochotnikom. W zbiórce wzięli również udział;  Podkarpacki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Babiec  i Wiceprezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Dh Janusz Konieczny, którzy wręczyli najwyższe odznaczenia strażackie – Złote Znaki Związki i Medale Honorowe im. Bolesława Chomicza.

Z terenu Gminy Zarzecze Brązowymi Krzyżami Zasługi zostali odznaczeni: Druhna Janina Mamak, Druhna Katarzyna Balawender, Druh Edward Kostecki, Druh Damian Hejnosz.

Z Powiatu Przeworskiego Srebrny Krzyż Zasługi otrzymał równie Komendant Gminny OSP z Sieniawy Druh Marian Ceglak.

Za pośrednictwem odznaczonych, przedstawiciele władz państwowych i strażackich, podziękowali wszystkim strażakom ochotnikom za gotowość niesienia pomocy poszkodowanym oraz wkład czasu i pracy w działalność społeczną na rzecz swoich środowisk.