Aktualności


OTWARCIE PUBLICZNEGO ŻŁOBKA W ZARZECZU

Data:
Kategoria: Aktualności

W dniu 31 sierpnia 2018 r. odbyło się  otwarcie Publicznego Żłobka w Zarzeczu. Uroczystość rozpoczął Wójt Gminy Zarzecze Wiesław Kubicki witając zaproszonych gości oraz przedstawiając kolejne etapy powstawania żłobka. Z kolei Dyrektor Publicznego Żłobka w Zarzeczu Agata Koba w swoim wystąpieniu podkreśliła zasługi Wójta Gminy Zarzecze Wiesława Kubickiego, dzięki któremu mieszkańcy naszej gminy mają zapewnioną  opiekę od pierwszego roku życia poprzez wszystkie obowiązkowe szczeble edukacji, aż do późnej starości.

Po symbolicznym przecięciu wstęgi proboszcz parafii w Zarzeczu Ksiądz Prałat Zenon Ruchlewicz dokonał poświęcenia obiektu, po czym wszyscy uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni do zwiedzenia nowo powstałego żłobka.

Publiczny Żłobek w Zarzeczu powstał ze środków wspólnych z Resortowego Programu MRPiPS „MALUCH +” 2018 r. Przyznana dotacja w wysokości 80%całości inwestycji wyniosła 320 tys. zł, a 80 tys. zł stanowiły środki własne Gminy Zarzecze. Żłobek wyposażony został w nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne.  Obok powstał też plac zabaw dla maluszków.

W dniu otwarcia do żłobka zapisanych było 15 dzieci i jedno na liście rezerwowej, gdyż nie ma skończonego 1 roku życia. Żłobek skierowany jest dla dzieci między 1 a 3 rokiem życia.

Opiekę nad dziećmi, przez 10 godzin dziennie, od 6:30 do 16:30 sprawować będą opiekunki: Anna Hejnosz, Karolina Dziedzic, Kornela Kudła oraz stażystki Karolina Rusinek oraz Kamila Żółtak. Placówka czynna będzie przez cały rok , poza dniami ustawowo wolnymi od pracy.

Dzięki takim miejscom, jak nasz żłobek, dzieci mają możliwość  wchodzenia w pierwsze interakcje z rówieśnikami. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu mogą rozwijać swoją motorykę, poprzez różne formy zabawy dostosowane do wieku mogą rozwijać się intelektualnie – zapewniała Agata Koba podczas uroczystego otwarcia Publicznego Żłobka.

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji TWOJA TV – KLIKNIJ TUTAJ

Udostępnij: