Aktualności


Otwarcie wypożyczalni „Jesteśmy dla Was”

Data:
Kategoria: Aktualności
W czwartek 14 lipca br. o godz. 10:00 odbyło się uroczyste otwarcie „Wypożyczalni – Jesteśmy dla Was”.
Dzięki podpisanej 20 kwietnia 2022 r. umowy o dofinasowanie Projektu współfinasowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego udało się utworzyć w Zarzeczu wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego, pielęgnacyjnego, wspomagającego dla osób z terenu Gminy Zarzecze.
Całkowita wartość zadania wyniosła 𝟴𝟰𝟯.𝟰𝟬𝟮,𝟴𝟮 zł z czego dofinansowanie z ze środków RPO to 𝟳𝟵𝟴.𝟵𝟯𝟬,𝟭𝟳 𝘇ł, zaś wkład własny gminy wyniósł 𝟰𝟰.𝟰𝟳𝟮,𝟲𝟱𝘇ł.
W ramach projektu:
  • przeprowadzono prace remontowo-adaptacyjne budynku za Ośrodkiem Zdrowia w Zarzeczu oraz pomieszczenia w Ośrodku Zdrowia w Zarzeczu, w którym znajduje się wypożyczalnia,
  • zakupiono sprzęt rehabilitacyjny, pielęgnacyjny i wspomagający, z którego mogą korzystać nieodpłatnie mieszkańcy gminy Zarzecze
  • zatrudniono kierownika Wypożyczalni, jak również pracownika gospodarczo-sprzątającego
  • zapewniany jest dowóz sprzętu do uczestników projektu, którzy tego potrzebują
Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 𝟳𝟯𝟯 𝟲𝟲𝟴 𝟯𝟯𝟳. Zapraszamy również na stronę internetową www.gopszarzecze.naszops.pl
W uroczystości uczestniczyli Ks. Radosław Maziarz – proboszcz parafii p. w. Św. Michała Archanioła w Zarzeczu, Tomasz Bury – Wójt Gminy Zarzecze, Pan Tomasz Czop – Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Pan Łukasz Laska – Sekretarz Gminy Zarzecze, Członek Zarządu Powiatu Przeworskiego, Pan Wiesław Kubicki – Radny Powiatu Przeworskiego, Pani Katarzyna Kowal – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Przeworsku, Pani Małgorzata Byrwa – Przewodniczący Rady Gminy Zarzecze, Pani Monika Walaszek – Fudali – Kierownik projektu Wypożyczalni w Przemyślu, Pani Barbara Szczygieł – Dyrektor Centrum Kultury w Zarzeczu, Pan Paweł Bar – Inspektor Nadzoru Budowlanego w Zarzeczu, Pani Marlena Chudy – Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Zalesiu, radni oraz sołtysi z terenu Gminy Zarzecze oraz osoby chore i niepełnosprawne.
Pani Anna Krzeszowska-Gwóźdź – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zarzeczu oraz kierownik projektu „Wypożyczalnia Jesteśmy dla Was” przywitała gości oraz przedstawiła główne założenia projektu. Następnie głos zabrali Pan Tomasz Bury – Wójt Gminy Zarzecze, Pan Tomasz Czop – Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Pan Łukasz Laska – Sekretarz Gminy Zarzecze, Członek Zarządu Powiatu Przeworskiego oraz Pan Wiesław Kubicki – Radny Powiatu Przeworskiego.
Wszyscy podkreślali, że stworzenie takiego miejsca jak „Wypożyczalnia – Jesteśmy dla Was” jest bardzo dobrą inicjatywą, odpowiadającą na potrzeby mieszkańców.
Po uroczystym przeciągu wstęgi ksiądz proboszcz Radosław Maziarz poświęcił pomieszczenia Wypożyczalni, a następnie goście zostali zaproszeni na poczęstunek zorganizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Zalesiu z filią w Łapajówce.
Zapraszamy do korzystania z oferty „Wypożyczalni – Jesteśmy dla Was”.
Udostępnij: