PODPISANIE UMOWY NA REALIZACJĘ PROJEKTU „EKO-ENERGIA W GMINACH ZARZECZE I ROKIETNICA”

19 lipca 2018 r. w zarzeckim pałacu, miało miejsce długo oczekiwane przez nas podpisanie umowy na realizację projektu „EKO-ENERGIA W GMINACH ZARZECZE I ROKIETNICA”. Podpisania umów z Wykonawcami dokonał Wójt Gminy Zarzecze – Wiesław Kubicki. Przy podpisaniu umów uczestniczyli przedstawiciele obydwu gmin biorących w projekcie oraz inspektorzy nadzoru.
W ramach projektu firma FLEXIPOWER GROUP z Woli Zaradzyńskiej na terenie gmin Zarzecze i Rokietnica wykona 464 zestawy instalacji kolektorów słonecznych oraz 278 zestawów instalacji fotowoltaicznych za wartość 10.502.593,92 zł. Firma LEVADA z Krakowa zamontuje 83 kotły na biomasę wartości 1.397.354,10 zł.
Niebawem odbędą się zebrania z mieszkańcami, którzy biorą udział w projekcie. W trakcie zebrań ustalone zostaną zasady realizacji montażu instalacji odnawialnych źródeł energii.