Aktualności


PODSUMOWANIE KONKURSU WIELKANOCNEGO

Data:
Kategoria: Aktualności

4 kwietnia 2018 roku w zarzeckim pałacu odbyło się podsumowanie konkursu wielkanocnego. Jako prace konkursowe pojawiły się pisanki skrobane, malowane, naklejane i wycinane. Pojawiły się również nieliczne palmy wielkanocne. Wszystkie prace można było podziwiać na dwutygodniowej ekspozycji w pałacu.

Uczestników konkursu podzielono na pięć kategorii wiekowych. W sumie wpłynęło 78 prac ze szkół z terenu naszej gminy. Komisja konkursowa w składzie: Barbara Szczygieł, Bożena Nowosiad i Paweł Płocica miała ciężkie zadanie, gdyż prace były zróżnicowane i wykonane bardzo ciekawie. Komisja podkreśliła wysoki poziom artystyczny i wykonawczy dostarczonych pisanek, o czym może świadczyć ilość przyznanych równorzędnych miejsc w każdej kategorii. W trakcie obrad komisja zwróciła szczególną uwagę na własnoręczność wykonania pisanek, jak również nawiązanie do tradycji wielkanocnej w regionie i walory artystyczne.

W rezultacie komisja postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia.
Kategoria I: Przedszkola

PISANKA
I miejsce: Milena Pawłowska – Pełnatycze
I miejsce: Wiktoria Marszałek – Żurawiczki
II miejsce: Kornelia Magoń – Żurawiczki
II miejsce: Oliwia Miazga – Żurawiczki
III miejsce: Aleksandra Świerk – Żurawiczki
III miejsce: Jakub Ziółkowski – Żurawiczki

PALMA
I miejsce: Dominik Tuleja – Pełnatycze
II miejsce: Lena Jarosz – Żurawiczki
III miejsce: Nikola Czura – Pełnatycze
III miejsce: Dominik Nawolski – Pełnatycze

 

Kategoria II: Klasy I – III Szkoły Podstawowe

PISANKA
I miejsce: Miłosz Podławiak – Rożniatów
I miejsce: Natalia Pawłowska – Pełnatycze
II miejsce: Tymoteusz Przewrocki – Rożniatów
II miejsce: Julia Jucha – Maćkówka
III miejsce: Klaudia Onuca – Rożniatów
III miejsce: Miłosz Przewrocki – Rożniatów

PALMA
I miejsce: Patryk Jarosz – Żurawiczki
II miejsce: Hubert Klimko – Zarzecze
III miejsce: Oskar Kotowski – Zarzecze
Wyróżnienie: Joanna Kubusiak – Pełnatycze

Kategoria III: Klasy IV – VII Szkoły Podstawowe

PISANKA
I miejsce: Amelia Kasperska – Zarzecze
II miejsce: Angelika Posiak – Zarzecze
II miejsce: Kacper Skiba – Zarzecze
III miejsce: Aleksandra Pajda – Zarzecze
III miejsce: Nikola Stęc – Zarzecze

Kategoria IV – gimnazja

PALMA
II miejsce: Piotr Stec – Zarzecze
II miejsce: Dawid Rusinek – Kisielów
III miejsce: Magdalena Kokoszka – Rożniatów

Kategoria V – szkoły ponadgimnazjalne

PISANKA
I miejsce: Mateusz Maślanka – ZS im. Wincentego Witosa w Zarzeczu

 

Dziękujemy wszystkim autorom prac i ich opiekunom za popularyzację tradycji Świąt Wielkanocnych, poprzez wykonanie pięknych pisanek i palm. Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez Centrum Kultury w Zarzeczu.

Udostępnij: