Aktualności


PODSUMOWANIE XXI FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO OGÓLNOPOLSKIEGO STRACKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

Data:
Kategoria: Aktualności

𝐏𝐎𝐃𝐒𝐔𝐌𝐎𝐖𝐀𝐍𝐈𝐄 𝐗𝐗𝐈 𝐅𝐈𝐍𝐀Ł𝐔 𝐖𝐎𝐉𝐄𝐖Ó𝐃𝐙𝐊𝐈𝐄𝐆𝐎 𝐎𝐆Ó𝐋𝐍𝐎𝐏𝐎𝐋𝐒𝐊𝐈𝐄𝐆𝐎 𝐒𝐓𝐑𝐀𝐂𝐊𝐈𝐄𝐆𝐎 𝐊𝐎𝐍𝐊𝐔𝐑𝐒𝐔 𝐏𝐋𝐀𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐆𝐎

W zabytkowym pałacu Dzieduszyckich 24 lutego po raz 21 mięliśmy zaszczyt gościć laureatów szczebla wojewódzkiego Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego oraz opiekunów i rodziców nagrodzonych.

Organizatorem wydarzenia był Zarząd Wojewódzki OSP RP w Rzeszowie, a współorganizatorami Wójt Gminy Zarzecze i Centrum Kultury w Zarzeczu, a patronatem honorowym imprezę objęło Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło 525 prac z 15 powiatów województwa podkarpackiego tj.: bieszczadzkiego, brzozowskiego, dębickiego, jarosławskiego, przemyskiego, przeworskiego, jasielskiego, krośnieńskiego, leżajskiego, lubaczowskiego, łańcuckiego, mieleckiego, niżańskiego, tarnobrzeskiego i strzyżowskiego. Przewodniczącą komisji konkursowej była Janina Mamak, która 21 lat temu zainicjowała organizację konkursu na terenie województwa podkarpackiego. Komisja po wnikliwej analizie prac konkursowych wyłoniła laureatów i wyróżnionych, wśród których znaleźli się również uczniowie naszej gminy.

W kategorii przedszkola: II miejsce zdobyła Pola Weselak z Publicznego Przedszkola w Zarzeczu, III miejsce otrzymała Nikola Laska również z Publicznego Przedszkola w Zarzeczu oraz Klara Łyżeń ze Szkoły Podstawowej w Żurawiczkach, wyróżnienie otrzymali: Wojciech Trelka ze Szkoły Podstawowej w Żurawiczkach, Jagoda Szewczyk oraz Aniela Szewczyk z Publicznego Przedszkola w Zarzeczu. W kategorii szkoły podstawowe kl. I – IV wyróżnienie otrzymała Amelia Lomper ze Szkoły Podstawowej w Żurawiczkach, w kategorii szkoły podstawowe kl. V – VIII wyróżnienie otrzymała Magdalena Gołębiowska ze Szkoły Podstawowej w Maćkówce, w kategorii szkoły ponadpodstawowe III miejsce zajęła Yulia Danyshchuk z Zespołu Szkół im. W. Witosa w Zarzeczu.

Dwudziesty pierwszy Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego swoją obecnością zaszczycili znamienici goście, a wśród nich: przedstawiciele Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP z prezesem Janem Pacem na czele, prezesi powiatowi ZOP ZOSP RP woj. podkarpackiego, Anna Huk – Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Bernadeta Jasińska – przedstawiciel Kuratora Oświaty w Rzeszowie,  starszy brygadier Tomasz Dzień – p. o. Komendanta Powiatowego PSP w Przeworsku, Łukasz Laska – Członek Zarządu Powiatu Przeworskiego, Wiesław Kubicki – Radny Powiatu Przeworskiego, Członek Honorowy ZOW ZOSP RP, Małgorzata Byrwa – Przewodnicząca Rady Gminy Zarzecze, Łukasz Mróz – dyrektor Muzeum w Przeworsku Zespół Pałacowo – Parkowy, dyrektorzy szkół z terenu gminy Zarzecze.

Pięknie o idei konkursu i jego laureatach wypowiedziała się pani Anna Huk oraz pani Bernadeta Jasińska, które zwróciły uwagę na fakt, że trzeba nadal kontynuować i promować działalność Ochotniczych Straży Pożarnych, między innymi dzięki takiemu konkursowi z tradycjami. Prezes Jan Pac pogratulował laureatom talentu plastycznego i życzył powodzenia na szczeblu ogólnopolskim.

Wszystkim uczestnikom, opiekunom oraz organizatorom podziękował gospodarz miejsca Tomasz Bury – wójt gminy Zarzecze, który w swoim wystąpieniu podkreślił jak ważną rolę odgrywają młodzi ludzie w tworzeniu dóbr kultury. Muzyczną niespodziankę dla zebranych przygotowała Orkiestra Dęta działająca przy Ośrodku Kultury w Grodzisku Dolnym. Muzycy pod batutą Tomasza Piątka zagrali znane marsze i szlagiery muzyczne.

Na zakończenie wszyscy zebrani udali się na poczęstunek przygotowany przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół im. W. Witosa w Zarzeczu, laureaci oraz opiekunowie zwiedzili Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu, po którym oprowadzali Piotr Prymon oraz Katarzyna Szarek. Imprezę profesjonalnie poprowadził Edward Szlichta – dyrektor Zarządu Wykonawczego ZOW ZOSP RP w Rzeszowie. Wydarzenie było sfinansowane przez ZW ZOSP RP i Gminę Zarzecze.

Podsumowanie nie byłoby możliwe bez wsparcia sponsorów, dziękujemy Prezesowi Andrzejowi Kubikowi GRP Guma Plastik Recycling oraz panu Grzegorzowi Szymkiewiczowi z Energetyka Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa. Słowa podziękowania kierujemy również do Łukasza Mroza – dyrektora Muzeum w Przeworsku Zespół Pałacowo – Parkowy w Przeworsku oraz Wojciechowi Krukowi – adiunktowi w tymże muzeum za przekazanie dla nagrodzonych publikacji „Katalog zbiorów Muzeum Pożarnictwa w Przeworsku.

Gratulujemy laureatom pięknych prac, dziękujemy opiekunom za trud włożony w przygotowanie uczestników do konkursu i zapraszamy do udziału w następnej edycji konkursu.

Pełna galeria zdjęć [KLIKNIJ TUTAJ]

Udostępnij: