Aktualności


POLSKIE RADIO RZESZÓW Z POPULARNĄ AUDYCJĄ RADIO BIWAK W ZARZECZU

Data:
Kategoria: Aktualności

Zarzecze, a dokładniej Zespół Pałacowo – Parkowy był pierwszym miejscem, które odwiedziła ekipa popularnej wakacyjnej audycji „Radio Biwak”. Na antenie Radia Rzeszów  27 czerwca br. mogliśmy przez trzy godziny słuchać ciekawych opowieści o naszym zarzeckim pałacu i parku. Redaktorzy prowadzący audycję Bernadeta Szczypta i Maciej Gnatowski byli oczarowani magią tego miejsca. O losach rodu Dzieduszyckich opowiadały pani Izabela Dzieduszycka oraz jej córka Krystyna Dzieduszycka – Rycerska, które specjalnie zawitały
do Zarzecza, aby słuchaczom przybliżyć bogatą rodzinną historię. O początkach pałacu pięknie opowiadała Krystyna Kieferling kustosz Muzeum Kamienica Orsettich w Jarosławiu. O tym co dzieje się w pałacu i parku obecnie oraz o inwestycjach, które będą prowadzone w najbliższym czasie opowiadali na antenie pracownicy Centrum Kultury, Gminnej Biblioteki Publicznej
w Zarzeczu i Urzędu Gminy.

Audycja była doskonałą okazją do zapromowania szerokiemu gronu odbiorców Zabytkowego Zespołu Pałacowo – Parkowego w Zarzeczu.

https://www.radio.rzeszow.pl/radio-biwak#ajx/wszystkie-artykuly/polecamy/wkrotce-w-biwaku/13204/z-wizyta-w-palacu-dzieduszyckich

 

Udostępnij: