POWITANIE WAKACJI Z GMINĄ ZARZECZE

W niedzielne popołudnie 23 czerwca br. na terenie Zespołu Pałacowo- Parkowego odbył się Dzień Mleka  połączony ze Świętem Pieroga, Świętem Miodu i Powitaniem Lata.

Uczestnicy imprezy mieli możliwość  obejrzeć występ dzieci z Publicznego Przedszkola w Zarzeczu czy Szkoły Podstawowej w Siennowie,  wysłuchać koncert  Strażackiej Orkiestry Dętej oraz Zespołu Śpiewaczego z Kisielowa. Podziwiali  występy akrobatek oraz byli świadkami rozstrzygnięcia konkursu plastycznego pod hasłem „ Pszczoła naszym przyjacielem”. Najmłodsi uczestnicy mogli wziąć udział w licznych  zabawach i konkursach związanych z produktami mlecznymi  oraz obejrzeć wystawę sprzętu rolniczego i ogrodniczego. Ciekawą atrakcją okazał się pokaz zwierząt hodowlanych oraz przejażdzki alejami parku kucykami. Najwięcej emocji wśród dorosłych wzbudził konkurs na najsmaczniejsze pierogi. Na swoich stoiskach zaprezentowały się m.in. Koła Pszczelarskie, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu. Swoją obecnością, imprezę  związaną z powitaniem wakacji ,zaszczycili również przedstawiciele Samodzielnego Oddziału Hetmana Jana Karola Chodkiewicza Ziemi Jarosławskiej. Wieczorem przed publicznością wystąpili : Maria Wojnarowicz, Przeworska Kapela Podwórkowa „ Beka” oraz zespół Denis. Na zakończenie odbył się pokaz ognia w wykonaniu grupy Serpentis Art.

Organizatorem wydarzenia była Gmina Zarzecze, Podkarpacka Izba Rolnicza,  Gminny Związek Pszczelarstwa oraz Koła Gospodyń z terenu Gminy Zarzecze.

PEŁNA GALERIA N NASZYM FACEBOOKU: https://www.facebook.com/pg/ugzarzecze/photos/?tab=album&album_id=413344255927796&__tn__=-UC-R