Aktualności


„POZNAJEMY OJCOWIZNĘ” W ZARZECZU

Data:
Kategoria: Aktualności

25 maja 2018 r. w Pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu odbyło się spotkanie opiekunów dzieci nagrodzonych w XXV Jubileuszowym Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym „POZNAJEMY OJCOWIZNĘ”. Jest to największy i najważniejszy konkurs krajoznawczo-turystyczny organizowany dla dzieci i młodzieży szkolnej przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. W tym roku uczestniczyło ponad 6000 dzieci i młodzieży z całej Polski. W kolejno następujących eliminacjach szkolnych, gminnych, powiatowych i wojewódzkich wyłonionych zostało 150 osób, które zostały nagrodzone podczas spotkań w Zarzeczu i Przeworsku. Spotkania zorganizowane w Zarzeczu i Przeworsku służyły promocji Gminy Zarzecze i Powiatu Przeworskiego.

Spotkanie w Zarzeczu otworzył Marian Dzimira – Prezes Międzyszkolnego Oddziału PTTK w Przeworsku, który przywitał zaproszonych gości, a następnie oddał głos Wiesławowi Kubickiemu – Wójtowi Gminy Zarzecze. Wójt w swoim przemówieniu przedstawił historię naszej gminy i pałacu, w którym spotkani mieli przyjemność świętowania XXV-lecia tego znanego konkursu. Wszyscy opiekunowie nagrodzonych dzieci otrzymali listy gratulacyjne oraz pakiety gadżetów promocyjnych Gminy Zarzecze. Następnie głos zabrał Andrzej Gordon – Przewodniczący Komisji Konkursowej, który nie szczędził słów uznania dla Wójta Gminy Zarzecze i władz samorządowych oraz podkreślił piękno zadbanego zespołu pałacowo-parkowego w Zarzeczu. Na zakończenie spotkania wystąpił zespół muzyczny składający się z tegorocznych maturzystów Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana III Sobieskiego w Przeworsku.

Udostępnij: