PROJEKT „DZIECI I MŁODZIEŻ Z TERENU GMINY ZARZECZE PRZECIWKO ZJAWISKOM AGRESJI I PATOLOGII”

Gmina Zarzecze od września br. realizuje projekt pt. „Dzieci i młodzież z terenu gminy Zarzecze przeciwko zjawiskom agresji i patologii”.

W ramach projektu dzieci i młodzież z terenu gminy  Zarzecze będą uczestniczyć w zajęciach z robotyki, treningu zastępowania agresji, warsztatach socjoterapeutycznych, zostanie przeprowadzony kurs karate, w szkołach odbędą się spektakle profilaktyczne, jak również zostanie zorganizowane spotkanie z Mikołajem oraz wycieczka.

Zajęcia z robotyki i kurs karate odbywają się w Zespole Szkół w Zarzeczu i Szkole Podstawowej w Żurawiczkach.  Trening zastępowania agresji oraz warsztaty socjoterapeutyczne prowadzone będą w Zespole Szkół w Zarzeczu.

Zajęcia z robotyki to innowacyjne działania na terenie gminy Zarzecze, mamy nadzieję, że dzieci i młodzież chętnie będą chciały uczestniczyć w zajęciach.

Z terenu województwa podkarpackiego do realizacji programu zostało wytypowanych 11 projektów, w tym projekt z Gminy Zarzecze.

Projekt został przygotowany i będzie realizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zarzeczu przy współpracy dyrektorów szkół z terenu gminy Zarzecze.

Projekt  realizowany jest w ramach PROGRAMU OGRANICZANIA PRZESTĘPCZOŚCI I ASPOŁECZNYCH ZACHOWAŃ RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020 w edycji 2018.

Życzymy dzieciom i młodzieży miłych i owocnych zajęć.