Aktualności


Projekt pt. Noc Świętojańska z ekonomią społeczną

Data:
Kategoria: Aktualności
Centrum Kultury w Zarzeczu od kwietnia do czerwca 2019 r. realizuje projekt pt. Noc Świętojańska z ekonomią społeczną. Głównym celem projektu jest promocja ekonomii społecznej wśród mieszkańców Gminy Zarzecze. W ramach realizacji w/w projektu w dniu 29.04.2019r. oraz 3.06.2019r. odbyły się wykłady nt. ekonomii społecznej oraz uzależnień. Wykłady poprowadziła pani Monika Kmiecik – pedagog szkolny oraz pani Anna Krzeszowska-Gwóźdź i kierownik GOPS-u w Zarzeczu. Uczestnicy warsztatów poznali tematykę ekonomii społecznej oraz zgłębili swoją wiedzę nt. uzależnień. Poczęstunek w formie zimnych napoi oraz ciastek przygotowała Spółdzielnia Socjalna – Rezydencja pod Platanem.
W ramach projektu, w dniu 16. czerwca 2019r. odbędzie się impreza integracyjna – Noc Świętojańska na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Zarzeczu. W programie będzie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych m.in.: pokaz wicia wianków, animacje oraz dmuchane zjeżdżalnie. O godz. 20:00 punktem kulminacyjnym imprezy będzie prezentacja obrzędu Nocy Świętojańskiej. Zaraz po nim nastąpi pokaz ognia i światła. Zapraszamy!
Udostępnij: