Aktualności


PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ OSÓB CHORYCH, NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Data:
Kategoria: Aktualności

W dniu wczorajszym w Zespole Pałacowo – Parkowym w Zarzeczu odbył się ,,𝐏𝐫𝐳𝐞𝐠𝐥ą𝐝 𝐓𝐰ó𝐫𝐜𝐳𝐨ś𝐜𝐢 𝐀𝐫𝐭𝐲𝐬𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐞𝐣 𝐎𝐬ó𝐛 𝐂𝐡𝐨𝐫𝐲𝐜𝐡, 𝐍𝐢𝐞𝐩𝐞ł𝐧𝐨𝐬𝐩𝐫𝐚𝐰𝐧𝐲𝐜𝐡”.

Organizatorami Przeglądu byli: Wójt Gminy Zarzecze oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zarzeczu, a współorganizatorami: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie oraz Starostwo Powiatowe w Przeworsku.
Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej Anna Schmidt, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Anna Huk, Dyrektor Podkarpackiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Maciej Szymański, Dyrektor Naczelnego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Przeworsku Robert Płaziak, Przewodnicząca Rady Powiatu Agnieszka Bukowy – Jedynak, przedstawiciel Starosty Przeworskiego Joanna Mordarsk, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Przeworsku Łukasz Kawaliło, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Przeworsku Katarzyna Kowal, Wójt gminy Przeworsk Daniel Krawiec, Przewodnicząca Rady Gminy Zarzecze Małgorzata Byrwa, Sekretarz gminy Zarzecze Łukasz Laska, Radny Powiatu Przeworskiego Wiesław Kubicki, Radny Gminy Zarzecze Jacek Kucza, Dyrektorzy i Kierownicy jednostek Kultury i Oświaty z terenu Gminy Zarzecze, Sołtysi oraz Dyrektorzy i Kierownicy Ośrodków Pomocy Społecznej, Kierownicy Środowiskowych Domów Samopomocy, Kierownicy z Dziennych Domów Pobytów i Klubów Seniora.
 
W przeglądzie artystycznym wystąpiło dziewiętnaście placówek z terenu powiatu przeworskiego, jarosławskiego i leżajskiego. Wykonawcy zaprezentowali przedstawienia teatralne m.in. „Kopciuszek”, „Śpiąca Królewna”, skecze, kabarety, wiersze, piosenki, układy taneczne i inne. Występy uczestników budziły wiele emocji, były zarówno dla nich jak i dla odbiorców nie lada przeżyciem.
 
W trakcie wydarzenia można było podziwiać dorobek kulturowy w formie rękodzieł wykonanych przez uczestników poszczególnych placówek podczas prowadzonych zajęć.
 
O ciepły posiłek zadbała Spółdzielnia Socjalna „Parkowa” w Zarzeczu. Słodki poczęstunek przygotowany został przez uczestników Przeglądu.
 
Podczas imprezy można było bezpłatnie skorzystać z poradnictwa dietetycznego. Do dyspozycji osób biorących udział w przeglądzie było stoisko medyczne Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Przeworsku, stoisko Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu, stoisko informacyjne Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Przeworsku oraz stoisko Wypożyczalni – Jesteśmy dla was w Zarzeczu.
 
Na zakończenie Przeglądu odbyła się zabawa taneczna.
Składamy serdeczne gratulacje wszystkim uczestnikom Przeglądu za znakomite, kreatywne i poruszające występy.
 
Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Władysława Ortyla – Marszałka Województwa Podkarpackiego, Pana Damiana Drąga Dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie oraz Pana Bogusława Urbana Starosty Przeworskiego za wsparcie organizacji Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Chorych, Niepełnosprawnych.
 
Dziękujemy również nauczycielom i uczniom Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu, Panu Edwardowi Kosteckiemu, Pani Marii Pelc, a także wszystkim pozostałym osobom zaangażowanym w realizację Przeglądu.
Udostępnij: