Aktualności


Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Chorych Niepełnosprawnych w Zarzeczu – 6.06.2019r.

Data:
Kategoria: Aktualności

W dniu 6.06.2019r. w zespole pałacowo parkowym w Zarzeczu odbył się Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Chorych, Niepełnosprawnych z terenu powiatu przeworskiego.

Oficjalnego otwarcia Przeglądu dokonał Pan Tomasz Bury – Wójt Gminy Zarzecze.

Osoby chore, niepełnosprawne z różnych placówek na terenie powiatu przeworskiego mogły zaprezentować m.in. swoje umiejętności teatralne, wokalne, taneczne.

Mogliśmy podziwiać występy następujących uczestników:

 1. Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne Promyczek w Przeworsku – „W rodzinie siła” – recytacja wierszy, śpiew piosenek, taniec wg układu choreograficznego
 2. Środowiskowy Dom Samopomocy w Zalesiu z filią w Łapajówce (uczestnicy
  z Zalesia) – inscenizacja wiersza „Rzepka
 3. Środowiskowy Dom Samopomocy w Sieniawie – układ choreograficzny: taniec Meduz,
 4. Dzienny Dom „Senior-Wigor” w Białobokach – piosenka „Szła babeczka do laseczka
 5. Dom Dziennego Pobytu dla osób starszych w Hucisku Jawornickim – pieśni ludowe, regionalne z terenu gminy Jawornik Polski
 6. Środowiskowy Dom Samopomocy w Zalesiu z filią w Łapajówce (uczestnicy z Łapajówki) – kabaret „Starość też radość
 7. Środowiskowy Dom Samopomocy w Łopuszce Wielkiej – skecz pt. „Kopciuszek
 8. Dzienny Dom Opieki w Gniewczynie Łańcuckiej – recytacja wierszy o tematyce senioralnej, piosenki w akompaniamencie harmonijek ustnych, Melodie z dawnych lat
 9. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Przeworsku – skecz pt. „Biuro podróży
 10. Środowiskowy Dom Samopomocy w Przeworsku – taniec „Squo duch miłości

Impreza dzięki występom w/w osób była jak „Od przedszkola do Opola”. Było wesoło, artystycznie, tradycyjnie, ciekawie.

Swoją obecnością zaszczycili nas: ksiądz Biskup Stanisław Jamrozek, ks. Andrzej Dec – w-ce Dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej, ks. Prałat Zenon Ruchlewicz – Proboszcz parafii w Zarzeczu, Ks. Eugeniusz Kaczor – Proboszcz parafii w Żurawiczkach, o. Tadeusz Pawłowicz – Proboszcz parafii pw. św. Antoniego z Padwy w Przemyślu, Pan Mirosław Hajnosz – Dyrektor Biura Pani Anny Szmidt-Rodziewicz, poseł na sejm RP; Tadeusz Kiełbowicz – Przewodniczący Rady Powiatu Przeworskiego, Wiesław Kubicki – Radny Powiatu Przeworskiego, Małgorzata Byrwa – Przewodnicząca Rady Gminy Zarzecze wraz z radnymi, Pan Ryszard Trelka – Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Przeworsku, Pan Tomasz Smędra – Nadleśniczy Nadleśnictwa Kańczuga, Pan Andrzej Żygadło – Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga, Pani Grażyna Pieniążek – Wójt Gminy Gać, Pan Stanisław Petynia – Wójt Gminy Jawornik Polski, Pani Agnieszka Szylar – Kierownik GOPS Gać, Kierownik Dom Senior-Wigor Białoboki, Pani Beata Bielańska – Kierownik GOPS Jawornik Polski, Pani Lucyna Choma, Pani Joanna Głuszyk – ŚDS Łopuszka Wielka, Pani Agnieszka Storek – ŚDS Przeworsk, Pani Barbara Kamionka – ŚDS Sieniawa, Pani Marlena Chudy – ŚDS Zalesie, Pani Emilia Pelc – Dyrektor WTZ Przeworsk, Pani Małgorzata Szelenbaum – Dyrektor Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego  Promyczek w Przeworsku, Pani Monika Żeliwko – Dom Dziennego Pobytu dla osób starszych w Hucisku Jawornickim, Pan Andrzej Kubik – Prezes Firmy Guma Plastik Recycling w Zarzeczu, Pan Łukasz Zagrobelny – Dyrektor Muzeum Orsettich w Jarosławiu, Pan Adam Zabłocki – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Przeworsku, Pan Tomasz Koba – Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Kańczudze, Pani Małgorzata Szpejankowska – Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Przeworsku, Pani Ewa Jasińska –  Wolontariusz, Pan Bogusław Bąk – Dyrektor Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu, Pan Krzysztof Majkowski – Dyrektor Zespoły Szkół im. Jana Pawła II w Zarzeczu, Pani Barbara Szczygieł – Dyrektor Centrum Kultury w Zarzeczu

Pani Ewa Leniart – Wojewoda Podkarpacki wystosowała pismo do organizatorów kierując ciepłe słowa pod adresem uczestników, jednocześnie popierając inicjatywę organizowania takiej imprezy. Dziękujemy za miłe słowa

Wszystko co dobre szybko się kończy. Tak i wczorajszy Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Chorych, Niepełnosprawnych dobiegł końca.

Dzięki występom uczestników było miło, czasem wesoło, baśniowo, można było usłyszeń pieśni regionalne, tradycyjne, zobaczyć inscenizację wierszy, bajek, podziwiać układy choreograficzne.

Anna Krzeszowska-Gwóźdź, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zarzeczu  podziękowała wszystkim za wspólnie spędzony czas, za emocje, za wrażenia, za to, że byli obecni na Przeglądzie. W swoim podziękowaniu nawiązała również do upominków – aniołów i statuetek. Anna Krzeszowska-Gwóźdź życzyła uczestnikom aby anioły niosły ich na skrzydłach w trudnych chwilach życia, jak również by wspierały talenty, zaś statuetki aby przypominały o Zarzeczu, Pałacu Zarzeckim, zespole pałacowo-parkowym i wspólnie spędzonych chwilach.

Tomasz Bury – Wójt gminy Zarzecze zakończył oficjalnie  Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Chorych, Niepełnosprawnych, dziękując wszystkim za udział i życząc dalszych sukcesów.

Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Chorych, Niepełnosprawnych odbył się. Dziękujemy Caritas Archidiecezji Przemyskiej/Podkarpacki Regionalny Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej, bo tam wszystko się zaczęło i dzisiaj mogliśmy wspólnie się spotkać, dzięki realizacji przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zarzeczu projektu „Ekonomia społeczna w  twórczości artystycznej osób chorych, niepełnosprawnych” – realizowanego w ramach „NAWIGATOR – KOMPLEKSOWY PROGRAM WSPIERANIA ROZWOJU EKONOMII SPOŁECZNEJ” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 Oś PRIORYTETOWA VIII Integracja społeczna Działanie 8.5 Wspieranie rozwoju sektora ekonomii społecznej w regionie.

Na koniec odbył się poczęstunek oraz zabawa taneczna.

Dziękujemy wszystkim i do zobaczenia.

Udostępnij: