Aktualności


PRZEKAZANIE OCHOTNICZYM STRAŻOM POŻARNYM Z TERENU GMINY ZARZECZE SPRZĘTU RATOWNICZEGO, ZAKUPIONEGO ZE ŚRODKÓW FUNDUSZU SPRAWIEDLIWOŚCI, KTÓREGO DYSPONENTEM JEST MINISTER SPRAWIEDLIWOŚCI

Data:
Kategoria: Aktualności

Dnia 28 maja 2018 r w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zarzeczu odbyło się uroczyste przekazanie, Ochotniczym Strażom Pożarnym z terenu Gminy Zarzecze, sprzętu ratowniczego, zakupionego ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Minister Sprawiedliwości przekazał gminie 99% środków na porycie kosztów zakupu.

Strażacy otrzymali w użyczenie następujący sprzęt do ratownictwa medycznego:

  1. Defibrylator          – 1 szt.
  2. Torba medyczna PSP R1 (Zestaw ratownictwa medycznego z opatrunkami hydrożelowymi, szynami Kramera, kamizelką KED, kamizelką KED pediatryczną) – 1 kpl.
  3. Deska ortopedyczna            – 8 szt.
  4. Torba medyczna OSP R1              – 7 szt.

Zakupiony przez Gminę Zarzecze sprzęt, przedstawicielom wszystkich jednostek OSP, przekazał Wójt Gminy Zarzecze i jednocześnie Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP Wiesław Kubicki wraz z Komendantem Gminny OSP Janem Michalikiem.

Udostępnij: