Aktualności


Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Świat bez przemocy”

Data:
Kategoria: Aktualności

W dniu 29.11.2019r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Świat bez przemocy” ogłoszonego w ramach projektu pn. Dowiedz się i działaj – profilaktyka dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Zarzecze, który realizowany jest przez Gminę Zarzecze w ramach rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020”.

Konkurs plastyczny pt. „Świat bez przemocy” miał na celu m.in. propagowanie idei przeciwdziałania przemocy, uwrażliwienie dzieci i młodzieży na temat przemocy, upowszechnienie wiedzy wśród dzieci i młodzieży na temat zagrożeń i problemów współczesnych rodzin. rozbudzanie twórczej inwencji dziecka oraz kształtowanie samodzielnego i twórczego myślenia, rozwijanie umiejętności prezentowania własnych obserwacji i przemyśleń.

Do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zarzeczu wpłynęło łącznie 17 prac ze Szkoły Podstawowej w Maćkówce oraz ze Szkoły Podstawowej w Żurawiczkach. . Członkowie Jury Konkursu przy ocenie prac brali pod uwagę: zgodność tematu pracy plastycznej z tematyka konkursową, kreatywność, oryginalność i pomysłowość podejścia do tematu konkursu oraz estetykę i formę pracy.

Laureatami konkursu w kategorii wiekowej klas I-IV zostali:

Miejsce I – Tomasz Siupik – Szkoła Podstawowa w Żurawiczkach

Miejsce II – Karolina Pieniążek – Szkoła Podstawowa w Żurawiczkach

Miejsce III – Kornelia Magoń – Szkoła Podstawowa w Żurawiczkach

Laureatami konkursu w kategorii wiekowej klas V-VIII zostali:

Miejsce I – Nikola Puchyr – Szkoła Podstawowa w Żurawiczkach

Miejsce II – Maja Siupik – Szkoła Podstawowa w Żurawiczach

Miejsce III – Oliwia Jamroży – Szkoła Podstawowa w Maćkówce

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie a zwycięzcom gratulujemy.

Nagrody za udział w konkursie „Świat bez przemocy” zostaną wręczone laureatom podczas konferencji podsumowującej projekt pn. „Dowiedz się i działaj – profilaktyka dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Zarzecze”, która odbędzie się dnia 11.12.2019r. w Zabytkowym Pałacu w Zarzeczu.

Udostępnij: