Aktualności


Rusza nabór wniosków do kolejnej edycji programu „Działaj Lokalnie”

Data:
Kategoria: Aktualności

Rusza nabór wniosków do kolejnej edycji programu Działaj Lokalnie!

Od 1 do 31 maja 2022 r. Fundacja Fundusz Lokalny w Leżajsku przyjmuje wnioski o dotacje w ramach programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, prowadzonego we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce.

W tegorocznej edycji Programu „Działaj Lokalnie” wspierane będą projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego i które służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych, poprawie jakości życia. W rezultacie podejmowane działania mają przyczyniać się do budowania lokalnego kapitału społecznego. Program jest prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej

Program adresowany jest do mających siedzibę na terenie powiatu leżajskiego oraz przeworskiego:

–             organizacji pozarządowych posiadających osobowość prawną,

–             zarejestrowanych w ewidencji prowadzonej przez starostę stowarzyszeń zwykłych,

–             oddziałów terenowych organizacji pozarządowych posiadających osobowość prawną,

–             grup nieformalnych, w których imieniu wniosek złoży organizacja pozarządowa lub jedna z następujących instytucji publicznych: przedszkole publiczne, szkoła publiczna, dom kultury, biblioteka publiczna, ośrodek pomocy społecznej, jednostka samorządu terytorialnego, Lokalna Grupa Działania,

–             grup nieformalnych, występujących z wnioskiem samodzielnie, jako tzw. Inicjatywa DL, po wcześniejszym uzyskaniu zgody Fundacji Fundusz Lokalny w Leżajsku.

Maksymalna kwota dotacji – 6 000 zł.

TERMIN NABORU WNIOSKÓW O DOTACJĘ: do 31 maja 2022 r., do godziny 23.59.

SPOSÓB SKŁADANIA WNIOSKÓW: wyłącznie za pomocą GENERATORA WNIOSKÓW, który dostępny jest na www.system.dzialajlokalnie.pl

SPOTKANIE INFORMACYJNE: 17.05.2022 r. o godz. 16.00, Muzeum Ziemi  Leżajskiej, ul. Mickiewicza 20A, Leżajsk.

INDYWIDUALNE SPOTKANIA KONSULTACYJNE:

PRZEWORSK: 24.05.2022 r. od godziny 15.00 do 18.00, siedziba Starostwa Powiatowego w Przeworsku, sala obrad na parterze, ul. Jagiellońska 10. Zachęcamy do wcześniejszego telefonicznego lub mailowego umówienia godziny.

LEŻAJSK:  w okresie naboru wniosków, siedziba Fundacji, ul. Targowa 9 w Leżajsku, po wcześniejszym telefonicznym lub mailowym umówieniu daty oraz godziny.

KONSULTACJE MAILOWE WNIOSKÓW: przed ostatecznym złożeniem wniosku zachęcamy do jego wcześniejszego skonsultowania drogą mailową lub telefoniczną.

Do pobrania Regulamin http://fundacja.lsr.pl/pliki/dl22/Regulamin_2022.pdf

 

Udostępnij: