Aktualności


SAMOCHÓD POŻARNICZY DLA OSP ZARZECZE

Data:
Kategoria: Aktualności

Dnia 23 września br. odbyło się przekazanie samochodu ratowniczo- gaśniczego i otwarcie nowego skrzydła remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Zarzeczu.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele parafialnym, którą odprawili ks. Prałat Zenon Ruchlewicz, ks. Jakub Kustroń oraz ks. Krzysztof Senejko. Następnie zaproszeni goście, strażacy z OSP Zarzecze oraz towarzysząca im Gminna Strażacka Orkiestra Dęta pod batutą Krzysztofa Obłozy, przeszli przed remizę OSP w Zarzeczu, gdzie odbyła się część oficjalna.

Wśród zaproszonych na tę uroczystość udział wzięli m.in.: bryg. Daniel Dryniak- Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Rzeszowie, Tomasz Bury- Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Zbigniew Kiszka- Starosta Powiatu Przeworskiego, Tadeusz Kiełbowicz- Przewodniczący Rady Powiatu Przeworskiego, Mariusz Pieniążek- Sekretarz Powiatu Przeworskiego, kpt. Mariusz Lachnik- Komendant Powiatowy PSP w Przeworsku, st. bryg. Janusz Flak- emeryt. Komendant Powiatowy PSP w Przeworsku, bryg. Jan Kwolek- emeryt. Komendant Powiatowy PSP w Przeworsku, bryg. Dariusz Homa- Dowódca Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej PSP w Przeworsku, Stanisław Kłos- Wiceprezes ZP ZOSP RP w Przeworsku, Marian Cieplak- Członek Prezydium ZP ZOSP RP w Przeworsku.

Podczas uroczystego apelu Wiesław Kubicki- Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP i bryg. Daniel Dryniak- Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Rzeszowie oficjalnie przekazali samochód strażakom z Zarzecza. Akt przekazania samochodu odebrał Prezes Zarządu OSP  Edward Kostecki, natomiast kluczyki i dowód rejestracyjny odebrali Naczelnik Straży Damian Hejnosz i kierowca  Marian Cząstka.

Ochotnicza Straż Pożarna w Zarzeczu została wyposażona w średni samochód ratowniczo- gaśniczy marki VOLVO.  Koszt zakupu samochodu wyniósł ok. 800 tys. zł, z czego 50% pochodziło z dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Drugą połowę sfinansowała Gmina Zarzecze.

W tym dniu również zostały oddane do użytku pomieszczenia garażowe z pokojem przeznaczonym na izbę pamięci i  świetlicę nad garażami, które zostały umieszczone w wybudowanym w br. nowym skrzydle remizy.

Udostępnij: