Aktualności


SPEKTAKLE PROFILAKTYCZNE DLA UCZNIÓW W SZKOŁACH NA TERENIE GMINY ZARZECZE

Data:
Kategoria: Aktualności

W dniu 9.10.2018r. w szkołach na terenie gminy Zarzecze odbył się spektakl profilaktyczny pt. „Szczęście za rogatką”. Przedstawienie poruszało problem uzależnienia od narkotyków, możliwość wyjścia z nałogu, spędzanie aktywnie czasu wolnego bez używek. To trudny temat, ale warto o tym mówić.

Mottem spektaklu były słowa Janusza Korczaka: „wszystkie problemy dotyczące młodzieży powinny być rozwiązywane tylko z jej uczestnictwem”. Poszczególne sceny przedstawienia przeplatane były piosenkami, ukazywały tragiczne losy bohaterów, którzy walczyli, walczą i będą walczyć z tym zagrożeniem.

Spektakle odbyły się w związku z tym, że gmina Zarzecze realizuje projekt pt. „Dzieci i młodzież z terenu gminy Zarzecze razem przeciwko zjawiskom agresji i patologii”, który finansowany jest ze środków „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”

Udostępnij: