Aktualności


Spotkanie dotyczące szczepień

Data:
Kategoria: Aktualności

Spotkanie dotyczące szczepień

W dniu 05.07.2021r. w Zabytkowym Pałacu w Zarzeczu odbyło się spotkanie dotyczące działań promocyjnych na terenie gminy Zarzecze mające na celu zwiększenie liczby zaszczepionych mieszkańców przeciw COVID-19 (w szczególności w wieku 60+). W spotkaniu uczestniczył Pan Tomasz Bury Wójt Gminy Zarzecze oraz kierownicy jednostek organizacyjnych, Pan Janusz Szynal – zastępca Dyrektora SP ZOZ w Przeworsku, Pani Agnieszka Kozak – SP ZOZ w Przeworsku, Pani Jolanta Borcz – lekarz, kierownik Ośrodka Zdrowia w Zarzeczu wraz z pielęgniarką, Pan Wiesław Kubicki – Radny Powiatu Przeworskiego, Pani Małgorzata Byrwa – Przewodnicząca Rady Gminy Zarzecze wraz z radnymi, sołtysi, przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich oraz Ochotniczych Straży Pożarnych. Pan Janusz Szynal – zastępca Dyrektora SP ZOZ w Przeworsku oraz Pani Jolanta Borcz – lekarz, kierownik Ośrodka Zdrowia w Zarzeczu przedstawili informacje dotyczące szczepień. Podczas spotkania ustalono działania związane z realizacją szczepień przeciwko COVID-19 na terenie gminy Zarzecze.

Elementem realizacji Narodowego Programu Szczepień jest promocja szczepień przeciw COVID-19. W związku z dobrowolnym charakterem szczepień informowanie mieszkańców mające na celu zwiększenie liczby osób zaszczepionych, ma zasadnicze znaczenie dla powodzenia zwalczania i przeciwdziałania epidemii COVID-19.

Szczegółowe informacje dot. szczepień przeciwko COVID-19 można uzyskać w Ośrodku Zdrowia w Zarzeczu oraz w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej
w Przeworsku.

Osoby, które chcą zapisać się na szczepienia mogą zgłaszać się więc do Ośrodka Zdrowia w Zarzeczu osobiście lub dzwoniąc pod numer telefonu 16 640 15 21 w godz. od 7.00 do 14.35 /poniedziałek- piątek/ oraz do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Przeworsku – numer telefonu: 16 649 15 88 w godz. 7.00 do 14.30/ poniedziałek- piątek/.

 

 

 

Udostępnij: