Aktualności


Spotkanie Noworoczne

Data:
Kategoria: Aktualności

Nie dla każdego okres świąt Bożego Narodzenia jest porą radosną i rodzinną, wiedzą o tym szczególnie ludzie starsi i samotni. Na szczęście w gminie Zarzecze już po raz kolejny w dniu 25.01.2018r. odbyło się w Pałacu Zabytkowym w Zarzeczu Spotkanie Noworoczne dla osób starszych, samotnych z terenu naszej gminy oraz uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Zalesiu z filią w Łapajówce. Przybyłych gości powitał Pan Wiesław Kubicki – Wójt Gminy Zarzecze. Następnie osoby mogły wysłuchać kolęd w wykonaniu uczniów ze Szkoły Muzycznej w Przeworsku. Najmłodsi, czyli dzieci z Przedszkola w Zarzeczu zatańczyły taniec, który wzbudził  ogromne emocje wśród uczestników spotkania. Kolejni wykonawcy to uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rożniatowie, którzy przedstawili przepiękny montaż słowno-muzyczny. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z występów zaproszonych dzieci. Następnie zorganizowano poczęstunek, wspólne kolędowanie oraz zabawę. Spotkanie przebiegło w świątecznej  atmosferze przy dźwięku kolęd.

Całą imprezę uświetniał swoją obecnością Zespół muzyczny w składzie: Pan Józef Skałuba sołtys wsi Zarzecze, Pan Piotr Szklarz sołtys wsi Maćkówka oraz Pan Marek Lalowicz Impreza została zorganizowana przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zarzeczu i Środowiskowy Dom Samopomocy w Zalesiu z filią w Łapajówce.

Serdeczne podziękowania kierujemy do nauczycieli, którzy przygotowali dzieci do występów, jak również uczestniczyli w uroczystościach, jak również do zespołu muzycznego, który co roku uświetnia imprezę.

 

Anna Krzeszowska-Gwóźdź

 

Udostępnij: