Aktualności


SPOTKANIE POETYCKO-MUZYCZNE Z OKAZJI DNIA MATKI

Data:
Kategoria: Aktualności
W dniu 31.05.2023r. w Zabytkowym Pałacu w Zarzeczu odbyło się spotkanie z okazji Dnia Matki, podczas którego nastąpiło również wręczenie nagród uczestnikom gminnego konkursu literackiego pt. „Moja rodzina to moja siła i moc” oraz Gminnego Konkursu Wokalnego pt: „The best Voice of Zarzecze”.
W spotkaniu udział wzięli Tomasz Bury – Wójt Gminy Zarzecze, Małgorzata Byrwa Przewodnicząca Rady Gminy Zarzecze, Łukasz Laska Sekretarz Gminy Zarzeczu, Anna Krzeszowska-Gwóźdź Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zarzeczu, Barbara Szczygieł Dyrektor Centrum Kultury w Zarzeczu, dyrektorzy szkół z terenu gminy Zarzecze oraz uczestnicy konkursów wraz z rodzicami.
Wójt Gminy pogratulował wszystkim nagrodzonym, złożył życzenia z okazji Dnia Matki oraz zaprosił na Gminny Dzień Dziecka, który odbędzie się w dniu już w najbliższą niedzielę 4 czerwca.
Uczestnicy spotkania mogli podziwiać występy laureatów obu konkursów. Widzowie mieli okazję również posłuchać utworów literackich nagrodzonych uczniów z terenu gminy Zarzecze, których fragmenty zostały odczytane przez zaproszonych gości.
Spotkanie uświetniły występy zwyciężczyni pierwszej edycji konkursu „The best Voice of Zarzecze” Julii Kościńskiej, jak również Anny Wojnar laureatki ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych.
Wszystkim mamom z okazji Dnia Matki wręczone zostały tulipany. Uczestnicy spotkani mogli skorzystać z słodkiego poczęstunku przygotowanego przez uczniów Zespołu Szkół im W. Witosa w Zarzeczu. Dodatkowo dzieci mogły skorzystać z darmowej dmuchanej zjeżdżalni.
Wszystkim laureatom oraz uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy.
🔸Laureatami konkursu literacko „Moja rodzina to moja siła i moc” zostali:
kategoria I – klasy IV- VI szkół podstawowych
I miejsce: Zofia Zając – Szkoła Podstawowa w Siennowie
II miejsce: Zuzanna Surmiak – Szkoła Podstawowa w Siennowie oraz Celina Wąsacz – Szkoła Podstawowa w Żurawiczkach
III miejsce: Iga Kamińska – Szkoła Podstawowa w Maćkówce oraz Karolina Pieniążek – Szkoła Podstawowa w Żurawiczkach.
kategoria II – klasy VII- VIII szkół podstawowych i szkoły średnie
I miejsce: Kacper Gubisz – Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu
II miejsce: Katarzyna Tokarz – Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu
III miejsce: Milena Nykiel – Szkoła Podstawowa w Siennowie oraz Wiktoria Goraj – Szkoła Podstawowa w Siennowie
🔸Laureatami Gminnego Konkursu Wokalnego pt. „The Best Voice od Zarzecze” zostali:
Kategoria – Przedszkole, dzieci w wieku 3 – 6 lat
I miejsce: Michalina Majka – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zarzeczu
II miejsce: Matylda Cielęcy – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zarzeczu
III miejsce: Antoni Wąsacz – Szkoła Podstawowa im. Św. Brata Alberta w Żurawiczkach
Kategoria – klasy I-III szkół podstawowych
I miejsce: Oliwia Dyndał – Szkoła Podstawowa im. Św. Brata Alberta w Żurawiczkach
🔸Najpiękniejszym głosem w trzeciej edycji gminnego konkursu pt: „The best Voice of Zarzecze”, został Kacper Superson, uczeń Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu.
Udostępnij: