Aktualności


„Strażacki trud” w pracach plastycznych

Data:
Kategoria: Aktualności

W dniu 24 lutego 2018 r. w Pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu odbyły się XV wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”. Na konkurs wpłynęło 290 prac z 85 szkół, przedszkoli i placówek kulturalno-oświatowych z 11 powiatów województwa podkarpackiego, tj.: jarosławskiego, jasielskiego, kolbuszowskiego, krośnieńskiego, leżajskiego, łańcuckiego, mieleckiego, przemyskiego, grodzkiego przemyskiego, przeworskiego i rzeszowskiego.
W uroczystym podsumowaniu uczestniczyli goście z Prezydium Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP z prezesem Januszem Koniecznym na czele. Władze samorządowe reprezentował wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Rzeszowie i wójt gminy  Zarzecze Wiesław Kubicki oraz Mariusz Pieniążek przewodniczący Rady Gminy Zarzecze. W uroczystości wzięli udział również: Komendant PSP w Przeworsku st. bryg. Janusz Flak, Komendant Gminny OSP Jan Michalik, prezes OSP Zarzecze Edward Kostecki, naczelnik OSP Zarzecze Damian Hejnosz, prezesi Zarządów Powiatowych ZOSP RP, laureaci konkursu, nauczyciele oraz rodzice.

Powołana komisja konkursowa z przewodniczącą Janiną Mamak na czele dokonała oceny prac i przyznała 20 nagród oraz 20 wyróżnień w VI grupach wiekowych.

Kategoria I:  Przedszkola
Komisja przyznała: I miejsce, II miejsce i III miejsce  oraz 5 wyróżnień. Wśród pięciorga  dzieci znalazła się jedna uczestniczka z naszej gminy: Nikola  Czura   ze Szkoły Filialnej im. Orła Białego w Pełnatyczach, opiekun – Elżbieta Jucha.
Kategoria II:   klasy I-III
Komisja przyznała:  I miejsce, dwa II miejsca i dwa III miejsca oraz 4 wyróżnienia.
W tej grupie wiekowej III miejsce zdobył uczeń kl. I z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II
w Zarzeczu – Bartosz   Michalik, opiekun – Wacław  Wdowiak.
Wśród czworga wyróżnionych jest troje dzieci z naszej gminy:
Mikołaj  Czernik z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Zarzeczu,  opiekun – Beata Prymon;
Natalia Pawłowska uczennica kl. I ze Szkoły Filialnej im. Orła Białego w Pełnatyczach, opiekun – Katarzyna Pawłowska; Dominik  Pieniążek ze Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Maćkówce, opiekun – Lucyna Ozimek.
Kategoria III:  klasy IV-VI
Komisja przyznała: I miejsce, II miejsce, i dwa równorzędne  III miejsca oraz 4 wyróżnienia. Wśród czwórki wyróżnionych jest jedna uczestniczka z naszej gminy: Zuzanna Urban z Zespołu Szkół  im. Jana Pawła II w Zarzeczu, opiekun – Grażyna Rzeszutek.
Kategoria IV:  kl. VII i Gimnazjum
Komisja przyznała: I miejsce, II miejsce i dwa równorzędne  III miejsca oraz 6 wyróżnień.
W tej grupie wiekowej I miejsce zdobył Franciszek  Rzeszutek – uczeń  Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Zarzeczu, opiekun Grażyna Rzeszutek.
Natomiast wśród szóstki wyróżnionych jest jedna laureatka z gminy Zarzecze: Julia   Trelka ze Szkoły Podstawowej im. Św. Brata Alberta w Żurawiczkach, opiekun Marzena  Karpa.
Kategoria V:  szkoły ponadgimnazjalne
Komisja przyznała: I miejsce i 1 wyróżnienie.
Kategoria VI:  dorośli
Komisja przyznała: I miejsce, II miejsce i  III miejsce.
W tej grupie wiekowej III miejsce zdobyła Paulina Szczepańska z Zarzecza.
Laureaci otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody rzeczowe, na które złożyły się książki i materiały malarskie. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Przeworsku. Rozdanie nagród uświetnili swoimi występami akordeoniści: Mateusz Kałamarz – uczeń  Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Przeworsku oraz Kacper Batycki – uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Przemyślu. Po zakończeniu części oficjalnej laureaci wraz z opiekunami udali się na zwiedzanie wystawy prac konkursowych, muzeum oraz   na posiłek  przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa
w Zarzeczu.
Nagrodzone i wyróżnione prace będą reprezentować województwo podkarpackie w finale Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego “Zapobiegajmy pożarom” w Warszawie.

Tekst:  Janina Mamak

Udostępnij: