Aktualności


Sukces Drużyny Futsalu W Wojewódzkim Halowym Pucharze Polski

Data:
Kategoria: Aktualności

Korzystając z przerwy od rozgrywek II Ligi Futsalu nasza drużyna GKS Futsal Zarzecze wzięła udział w rozgrywkach Pucharu Polski, którego pierwszym przystankiem był Okręgowy Halowy Puchar Polski w Oleszycach, który odbył się 26 listopada2017 r. Do zmagań stawiło się cztery drużyny : Futsal Team Przeworsk, KORMED FUTSAL TEAM Lubaczów, Graniczny Rolnik, GKS Futsal Zarzecze. Nasz zespół okazał się niepokonaną drużyną i z kompletem zwycięstw awansował do Wojewódzkiego Finału rozgrywanego w Lubaczowie.

Wyniki i strzelcy rozegranych meczów w Oleszycach:

Graniczny Rolnik – GKS Futsal Zarzecze 1:2
Sebastian Pawlak- Arkadiusz Wielgosz

KORMED FUTSAL TEAM Lubaczów – GKS Futsal Zarzecze 0:3
Dariusz Garbarz – Valerij Sokolenko – Arkadiusz Wielgosz
GKS Futsal Zarzecze – Futsal Team Przeworsk 2:0
Valerij Sokolenko – Miłosz Czura

Skład GKS Futsal Zarzecze : Buczkowski Damian, Sokolenko Valerij, Pawlak Sebastian, 
Arkadiusz Wielgosz, Dariusz Garbarz. Na zmiany wchodzili: Strawa Patryk, Soczek Marek,  
Miłosz Czura, Kuras Damian

W ubiegłą niedzielę (10.12.2017) nasza drużyna GKS Futsal Zarzecze udał się do odległego Lubaczowa aby tam powalczyć o podium w Finale Wojewódzkiego Halowego Pucharu Polski w Futsalu 2017/2018. W turnieju finałowym zostaliśmy rozstawieni w grupie B z takimi zespołami jak : CHUWDU DuklaKF Stal Mielec i GKSFutsal Zarzecze. Grupę A natomiast tworzyły drużyny: MAAW Sport LubaczówGóral TryńczaStrażak Rzeszów.

Wyniki meczy i strzelcy:
1 mecz w grupie :

CHUWDU Dukla – GKS Futsal Zarzecze 2:0

2 mecz w grupie :

KF Stal Mielec – GKS Futsal Zarzecze 2:6

2x Przepłata Radosław 
Arkadiusz Wielgosz 
Bartłomiej Raba 
Dariusz Garbarz 
Valerij Sokolenko

Nasza drużyna uzyskała awans z drugiego miejsca. Najlepszym zespołem w naszej grupie okazała się ekipa CHUWDU Dukla, która wygrała dwa mecze i z kompletem awansowała z pierwszego miejsca. Na naszej drodze w walce o finał stanęła drużyna Górala Tryńcza. Większość kibiców obecnych tego wieczoru na lubaczowskiej hali okrzyknęła to spotkanie przedwczesnym finałem. Nie pomylili się dużo, bo po zaciętej walce na parkiecie padł wynik remisowy i o awansie zdecydowały rzuty karne.

Po wykonaniu trzech serii lepsi okazali się nasi zawodnicy i to GKS Futsal Zarzecze zameldował się w finale.

Mecz półfinałowy:

Góral Tryńcza – GKS Futsal Zarzecze 1:1 / Po karnych 2:3

Arkadiusz Wielgosz – w regulaminowym czasie gry
W konkursie rzutów karnych : 
Bartłomiej Raba
Sebastian Pawlak
Valerij Sokolenko

Po wygraniu półfinału w finale czekała na nas drużyna Strażaka Rzeszów. Niestety przegrywamy po zaciętym meczu i przede wszystkim z powodu zmęczenia (mecz po meczu dał swoje odczuć). Drużynie Strażaka Rzeszów gratulujemy. My zajmujemy drugi stopień na podium.

Mecz finałowy:

Strażak Rzeszów – GKS Futsal Zarzecze 2:1

Valerij Sokolenko

Skład GKS Futsal Zarzecze : Buczkowski Damian, Valerij Sokolenko, Strawa Patryk, 
Bartłomiej Raba, Dariusz Garbarz. Na zmiany wchodzili : Pawlak Sebastian, Arkadiusz Wielgosz, 
Jakub Gawłowski, Radosław Przepłata, Kuras Damian, Miłosz Czura.

Otrzymaliśmy też nagrody indywidualne!
Najlepszym bramkarzem turnieju został : Damian Buczkowski 
Najlepszym zawodnikiem turnieju został : Valerij Sokolenko

Udostępnij: