Aktualności


Święto Patrona Szkoły św. Jana Pawła II w Zarzeczu

Data:
Kategoria: Aktualności

 

„Drodzy chłopcy i dziewczęta, wy jesteście nadzieją ludzkości. Niech miłość Chrystusa rozszerzy się dzięki wam na wasze otoczenie, na wasze rodziny i na cały świat”. (Jan Paweł II)

21 października br. w naszej szkole obchodziliśmy święto Patrona św. Jana Pawła II, razem z zaprzyjaźnioną szkołą: Progimnazjum im. Jana Pawła II z Wilna. Uroczystości rozpoczął przemarsz do parafialnego Kościoła w asyście pocztów sztandarowych obydwu Szkół.  Mszy Świętej przewodniczył nasz katecheta ks. Damian Matusz, który podczas kazania wskazał, co jest prawdziwym skarbem w życiu i o co powinniśmy zabiegać idąc śladami św. Jana Pawła II. Przez wstawiennictwo naszego Patrona polecaliśmy sprawy naszej szkoły, prosząc o potrzebne łaski Boga, obejmując modlitwą uczestniczących z nami gości z Wilna.

Dalsza część świętowania miała miejsce przy pomniku św. Jana Pawła II przed budynkiem naszej szkoły, gdzie uroczyście został odśpiewany hymn państwowy, odmówiona modlitwa, złożone kwiaty i znicze oraz odśpiewana „Baraka”.

Na hali sportowej obejrzeliśmy występ  przyjaciół z Litwy. Swoim pięknym i bogatym programem artystycznym przybliżyli nam postać św. Jana Pawła II, a także wlali w nasze serca nowego ducha patriotyzmu. Przedstawienie zakręciło łzę w oku u niejednego  z nas. Podziękowaniem były gromkie brawa na stojąco. Pani dyrektor Progimnazjum z Wilna Janina Wysocka z radością przyznała, że czują się jak u siebie w domu i dziękuje za to, że mogą się napełnić nasza polskością, życzliwością a nade wszystko sercem.  Naszym uroczystościom towarzyszyła też liczna grupa gości, którzy zaszczycili nas swoją obecności m.in.  Ks. Prałat Zenon Ruchlewicz, Przewodnicząca Rady Gminy Zarzecze Małgorzata Byrwa, Wójt Gminy Zarzecze Tomasz Bury,  Prezes Zarządu GPR Sp.z.o.o. Andrzej Kubik , nauczyciele emeryci oraz rodzice. Świętowanie zakończył poczęstunek przygotowany przez Rade Rodziców.

Niech święty Jan Paweł II nasz patron wyprasza dla nas potrzebne łaski na czas szkolnej pracy, niech przykład jego życia będzie dla każdego z nas odkrywaniem piękna Bożej Miłości przez ręce Niepokalanej Matki Maryi

Udostępnij: