Aktualności


Święto Szkoły w Siennowie

Data:
Kategoria: Aktualności

19 maja 2022r. w godzinach popołudniowych miało miejsce znaczne wydarzenie dla środowiska edukacyjnego w Siennowie. Świętowano 25 rocznicę nadania szkole sztandaru i imienia Marii Konopnickiej. Ta uroczystość miała miejsce 3 maja 1997 roku w 30 rocznicę wybudowania nowej szkoły. Głównym inicjatorem nadania  był ówczesny dyrektor szkoły Pan Marian Posiak. Dyrektor zmarł po ciężkiej chorobie  w roku 1998. Każdego  roku w czwartek, przed urodzinami patronki szkoła świętuje. Tegoroczne święto miało charakter powściągliwy, bo przygotowujemy się do uroczystego otwarcia wymarzonej sali gimnastycznej w dniu 2 września bieżącego roku. Mimo to, staraliśmy się, aby było miło. Byliśmy w kościele, a potem w szkole odbyła się  okolicznościowa akademia. Rada Rodziców zadbała o to, aby uczniowie również poczuli klimat świętowania. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie  i zaszczycili nas swoją obecnością – wśród nich władze naszej gminy w osobach: Pani Przewodnicząca Rady Gminy Zarzecze Małgorzata Byrwa i Pan Tomasz Bury – Wójt Gminy. Z dziennikarskiego obowiązku należy dodać, że wydarzenie uświetnili Chrzestni Szkoły: Pani Elżbieta Goraj i Pan Stanisław Sosnowski, którzy przed 25 laty przekazali szkole sztandar. Lata upływają, a oni wciąż tacy sami, przy tym niezmiennie zaangażowani w sprawy szkoły i środowiska lokalnego. Dziękujemy! Zdjęcia przybliżą nieco klimat tej uroczystości, zwłaszcza, że pogoda była wymarzona.

Udostępnij: