Aktualności


Szkolenie z zakresu Kwalifikowanej Pomocy Przedmedycznej

Data:
Kategoria: Aktualności

Dnia 9 listopada w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zarzeczu odbyło się szkolenie z zakresu Kwalifikowanej Pomocy Przedmedycznej. W szkoleniu wzięli udział strażacy z OSP Maćkówka i Zarzecze. Druhny i druhowie, w sposób praktyczny, przypomnieli sobie podstawowe zasady udzielania pomocy poszkodowanym oraz zasady używania urządzenia do defibrylacji AED. Właściwy defibrylator oraz defibrylator ćwiczebny mają na swoim wyposażeniu strażacy z  Ochotniczej Straży Pożarnej w Zarzeczu.

Na zakończenie szkolenia odbyło się praktyczne ćwiczenie na terenie starej szkoły w Zarzeczu. Strażacy mieli za zadanie przeprowadzić ewakuacje i udzielić pomocy poszkodowanym w wyniku wybuchu gazu w budynku.

Udostępnij: