Aktualności


TURNIEJ PIŁKARSKI ,,GRAMY DLA TOMKA BIAŁOGŁOWSKIEGO”

Data:
Kategoria: Aktualności

Biskup Stanisław Jamrozek oraz Wójt Gminy Zarzecze zapraszają na turniej piłkarski ,,Gramy dla Tomka Białogłowskiego”, który odbędzie się 3 marca 2019 od godz. 14:00 w Hali Sportowej Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zarzeczu.

Tomek Białogłowski służył w Jednostce Wojskowej w Żurawicy. Na skutek zachłyśnięcia treścią pokarmową w czasie poligonu w dniu 4 grudnia 2015 zapadł w śpiączkę. Tomek jest mieszkańcem Siennowa w Gminie Zarzecze. Do chwili zdarzenia wspólnie z rodziną prowadził życie normalnych cieszących się ludzi. Jednak od dnia w którym zdarzył się wypadek, życie Tomka oraz jego rodziny uległo diametralnej zmianie. Rodzina od chwili zdarzenia walczy o to, aby Tomek powrócił do zdrowia. Do dnia dzisiejszego Tomek przechodził liczne turnusy rehabilitacyjne min. w Katedrze Neurologii i Neurochirurgii Szpitala Uniwersyteckiego w Olszynie pod okiem profesora Maksymowicza. Tomek odbywa również w 21 Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo – Rehabilitacyjnym w Busku Zdrój turnusy, które pomagają w powrocie do normalne życia. Na co dzień Tomek przebywa w domu, skąd jeździ na rehabilitację miejscową do Centrum Rehabilitacji w Prałkowcach. Rodzina w tych trudnych chwilach robi co może, aby uzyskać środki finansowe na kosztowną rehabilitację.

Biskup Stanisław Jamrozek oraz Wójt Gminy Zarzecze wraz z Radnymi, Sołtysami oraz Prezesami Klubów Sportowych postanowili pomóc Tomkowi , dlatego też zwracają się do Mieszkańców Gminy Zarzecze o pomoc i przybycie na turniej 3 marca 2019 roku.

W turnieju wezmą udział drużyny, które również włączają się w pomoc min. Księża Archidiecezji Przemyskiej, Krajowa Rada Adwokacka, Reprezentacja Gminy Zarzecze, Powiatowa Straż Pożarna w Przeworsku, BP Engineering Przeworsk, Komenda Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Firma Bojar, Oaza Ruch Światło Życie.

Podczas trwania turnieju zaplanowano również:

-licytacje gadżetów
– loterię fantową
-dmuchany plac zabaw
-animacje dla dzieci
-występy artystyczne

Fundusze zebrane podczas trwania turnieju przeznaczone zostaną na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla Tomka.

Udostępnij: