Aktualności


Uroczyste obchody Gminnego Święta 3 Maja i Dnia Strażaka

Data:
Kategoria: Aktualności

W dniu 3 maja 2022 roku odbyły się uroczyste obchody Gminnego Święta 3 Maja i Dnia Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem pocztów sztandarowych Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Naszej gminy, Zespołu Szkół w Zarzeczu oraz Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu, jak też pocztu sztandarowego Koła Pszczelarzy w Zarzeczu, strażaków i zaproszonych gości do kościoła parafialnego. Zebrani wzięli tu udział w uroczystej mszy świętej.

W dalszej części uroczystości nastąpił przemarsz pod pomnik ofiar pomordowanych przez hitlerowców, gdzie zostały złożone wiązanki kwiatów.

Tutaj także odbyła się oficjalna część  uroczystości. Przemówienie upamiętniające 231 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święta Strażaka wygłosił Wójt Gminy Zarzecze – Tomasz Bury. W swoim wystąpieniu nawiązał do historii uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz życzył, aby to Święto oraz Dzień Strażaka przynosiły wszystkim radość oraz były powodem do dumy z bycia Polakiem.

Udostępnij: