Aktualności


UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA I NADANIA SZTANDARU DLA KOŁA PSZCZELARZY W ZARZECZU

Data:
Kategoria: Aktualności

W dniu 10 czerwca 2018r. w Kisielowie spełniło się marzenie pszczelarzy z zarzeckiego koła- został im nadany sztandar ufundowany przez członka Koła- Tadeusza Płocicę z Kisielowa.

Poświęcenia sztandaru dokonał Ksiądz Prałat Zenon Ruchlewicz podczas Mszy św.

W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście m.in. Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Tomasz Bury, Przewodniczący Rady Powiatu Przeworskiego Tadeusz Kiełbowicz, Przewodniczący Rady Gminy Zarzecze Mariusz Pieniążek, Wójt Gminy Zarzecze Wiesław Kubicki.

Akt nadania sztandaru odczytał Prezes Regionalnego Związku Pszczelarzy w Jarosławiu Tomasz Petry i przekazał go Prezesowi Koła Pszczelarzy w Zarzeczu Stanisławowi Surmiakowi. Natomiast sztandar z rąk Prezesa odebrał poczet sztandarowy w składzie:

  1. Zbigniew Rzeszutek, Bogusława Ryznar, Mariusz Laska; II. Józef Cisek, Maria Pikuła, Tadeusz Dubaj.

W tym dniu w drzewiec sztandaru zostało wbitych 41 pamiątkowych gwoździ przez przyjaciół Koła i sponsorów, przedstawicieli Regionalnego Związku Pszczelarzy w Jarosławiu, członków Kola Pszczelarzy w Zarzeczu.

Dzień ten był również okazją do uhonorowania pracy pszczelarzy z zarzeckiego Koła. Złotą Odznaką Polskiego Związku Pszczelarskiego odznaczony został Władysław Tęcza; Srebrną Odznaką Polskiego Związku Pszczelarskiego- Stanisław Surmiak, natomiast Brązową Odznaką Polskiego Związku Pszczelarskiego- Maria Pikuła, Józef Cisek i Tadeusz Dubaj.

Podczas uroczystości przedstawiona została historia Koła Pszczelarzy w Zarzeczu.

Warto dodać, że Koło Pszczelarzy w Zarzeczu liczy 17 członków. Niektórzy zarazili się pasją pszczelarstwa przypadkiem, inni odziedziczyli pasieki po swoich bliskich. Razem posiadają prawie 330 rodzin pszczelarskich.

 

Udostępnij: