Aktualności


UROCZYSTOŚCI 3- MAJA W ZARZECZU

Data:
Kategoria: Aktualności

W Zarzeczu w dniu 3 maja 2018 r. odbyły się uroczyste obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Strażaka.

W obchodach udział wzięli m.in. Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Tomasz Bury , przedstawiciel Powiatowej Komendy PSP w Przeworsku bryg. Dariusz Homa, Radni Rady Gminy Zarzecze wraz z Przewodniczącym Rady Mariuszem Pieniążkiem ,pracownicy samorządowi wraz z Sekretarzem Gminy Tadeuszem Kiełbowiczem.

Uroczystość rozpoczęła się przemarszem pocztów sztandarowych Ochotniczych Straży Pożarnych oraz szkół z terenu gminy, strażaków, Turków z parafii Żurawiczki i zaproszonych gości do kościoła parafialnego w Zarzeczu. Zebrani wzięli tu udział w uroczystej mszy świętej, którą odprawił ks. Prałat Zenon Ruchlewicz w koncelebrze z ks. Tomaszem Kijem oraz ks. Jakubem Kustroniem.

W dalszej części uroczystości nastąpił przemarsz pod pomniki: ofiar pomordowanych przez hitlerowców oraz św. Jana Pawła II, gdzie zostały złożone wiązanki kwiatów oraz zapalone znicze.

Oficjalna część uroczystości odbyła się na placu przy Zespole Szkół w Zarzeczu. Tu odbył się uroczysty apel strażacki. Po dokonaniu przeglądu pododdziałów uroczyste przemówienie, które upamiętniło 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święta Strażaka wygłosił Wójt Gminy Zarzecze- Wiesław Kubicki.

W tym dniu nastąpiło również wręczenie odznaczeń i wyróżnień. Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Podkarpackiego Złotym Medalem za zasługi dla pożarnictwa zostali odznaczeni druhowie: Mateusz Filipów, Piotr Filipów, Wojciech Nawolski, Jerzy Stepaniak.

Srebrnym Medalem za zasługi dla pożarnictwa zostali odznaczeni:  druhna Małgorzata Nawolska, druh Tadeusz Głąb.

Brązowym Medalem za zasługi dla pożarnictwa zostali odznaczeni druhna i druhowie: Justyna Jamroży, Jarosław Głąb, Wojciech Jamroży, Zenon Lisztoń, Kamil Machała.

Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Przeworsku odznaką Wzorowy Strażak zostali odznaczeni druhowie: Dawid Granda, Bartosz Kokoszka, Łukasz Lisztoń, Arkadiusz Nawolski.

W ramach obchodów święta również Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zarzeczu przygotował rajd Nordic Walking.

Udostępnij: