Aktualności


VI BIESIADA NAD MORAWSKIM ŁĘGIEM

Data:
Kategoria: Aktualności

W niedzielne popołudnie dnia 7 października 2018 r. w Morawsku (k. Jarosławia) odbyła się po raz szósty Biesiada nad Morawskim Łęgiem czyli konkurs prezentujący tradycje kulinarne Podkarpacia. Impreza ma na celu przypomnieć i pokazać jadłospis dawnych kuchni czyli przypomnieć jak niegdyś gotowano i z czego były przygotowywane potrawy. W tym roku komisja konkursowa oceniała potrawy wykonanie z grochu i kaszy.

Wśród 11 prezentacji konkursowych znalazły się również potrawy przygotowane przez członkinie Zespołu Śpiewaczego z Maćkówki. Zespół godnie reprezentował naszą gminę, a za swoje potrawy konkursowe: tort z pięknego jasia fasoli oraz kaszę jaglaną zapiekaną ze śliwkami zdobył wyróżnienie. Stoisko naszych Pań prezentowało się przepięknie, a uczestnicy biesiady zachwycali się niepowtarzalnym smakiem potraw dawnej kuchni naszego regionu. Zespołowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

Udostępnij: