Aktualności


Warsztaty mobilne robotyki w Szkole Podstawowej w Żurawiczkach w ramach realizacji projektu „Dowiedz się i działaj”.

Data:
Kategoria: Aktualności

W dniu 12.09.2019r. w Szkole Podstawowej w Żurawiczkach  rozpoczęły się warsztaty mobilne robotyki, w którym uczestniczy 10 dzieci. To świetna forma na spędzenie czasu wolnego, a jednocześnie okazja do rozwinięcia kompetencji informatycznych i technicznych przez młodych konstruktorów. Zajęcia uczą kreatywnego myślenia, komunikowania, współpracy w grupie. Dzieci poznają tajniki robotyki. Podczas spotkań uczestnicy będą mieli możliwość doświadczyć, iż komputer nie służy tylko do gier, ale może być wykorzystany do twórczych zajęć. W dniu 10 września br. zajęcia z robotyki rozpoczęły się w Zespole Szkół w Zarzeczu

Pan Tomasz Bury – Wójt gminy Zarzecze uczestniczył w rozpoczęciu zajęć, powitał wszystkich, życząc im miłych i owocnych zajęć. W spotkaniu uczestniczyli również Pani Anna Krzeszowska-Gwóźdź – kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zarzeczu oraz Pani Beta Klisz – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Żurawiczkach.

Warsztaty prowadzone są przez Firmę Usługowo Handlową PROFIS w  Przemyślu reprezentowaną przez Pana Wiesława Nieradka.

Zajęcia odbywają się w związku z realizacją przez gminę Zarzecze projektu „Dowiedz się i działaj – profilaktyka dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Zarzecze”, który  finansowany jest ze środków „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”

Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży z terenu gminy Zarzecze. Jednym z działań w ramach w/w projektu są warsztaty mobilne robotyki, które prowadzone będą w Zespole Szkół w Zarzeczu i w Szkole Podstawowej w Żurawiczkach

 

Projekt realizowany jest przez Gminę Zarzecze, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zarzeczu oraz szkoły z terenu gminy Zarzecze.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Wszystkim uczestnikom, życzymy miłych zajęć.

Udostępnij: