Aktualności


Warsztaty mobilne robotyki w Zespole Szkół w Zarzeczu w ramach realizacji projektu „Dowiedz się i działaj”.

Data:
Kategoria: Aktualności

W dniu 10.09.2019r. w Zespole Szkół w Zarzeczu rozpoczęły się warsztaty mobilne robotyki, w którym uczestniczy 10 dzieci. Zajęcia są bezpłatne. To świetna forma na spędzenie czasu wolnego, a jednocześnie okazja do rozwinięcia kompetencji informatycznych i technicznych przez młodych konstruktorów. Zajęcia uczą kreatywnego myślenia, komunikowania, współpracy w grupie. Dzieci poznają tajniki robotyki. Podczas spotkań uczestnicy będą mieli możliwość doświadczyć, iż komputer nie służy tylko do gier, ale może być wykorzystany do twórczych zajęć.

Pan Tomasz Bury – Wójt gminy Zarzecze powitał uczestników życząc im miłych i owocnych zajęć. W spotkaniu uczestniczyli również Pani Anna Krzeszowska-Gwóźdź – kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zarzeczu oraz Pan Jan Szajny v-ce Dyrektor Zespołu Szkół w Zarzeczu.

Warsztaty prowadzone są przez Firmę Usługowo Handlową PROFIS w  Przemyślu reprezentowaną przez Pana Wiesława Nieradka.

Zajęcia mogą się odbywać dzięki realizacji przez gminę Zarzecze projektu „Dowiedz się i działaj – profilaktyka dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Zarzecze”, który  finansowany jest ze środków „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”

Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży z terenu gminy Zarzecze. Jednym z działań w ramach w/w projektu są warsztaty mobilne robotyki, które prowadzone będą w Zespole Szkół w Zarzeczu i w Szkole Podstawowej w Żurawiczkach

Projekt realizowany jest przez Gminę Zarzecze, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zarzeczu oraz szkoły z terenu gminy Zarzecze.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Wszystkim uczestnikom, życzymy miłych zajęć.

Udostępnij: