Aktualności


WARSZTATY PROFILAKTYCZNE W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŻURAWICZKACH

Data:
Kategoria: Aktualności

Warsztaty profilaktyczne w Szkole Podstawowej w Żurawiczkach

W dniu 07.03.2023 w Szkole Podstawowej w Żurawiczkach odbyły się warsztaty profilaktyczne dotyczące rozwiązywania konfliktów, cyberprzemocy i radzenia sobie ze stresem realizowane przez Centrum Działań Profilaktycznych w Wieliczce.

Dzieci i młodzież uczestniczyła w następujących warsztatach:

  • I-II – Zagubiona myszka

Warsztaty zagubiona myszka skierowane były do najmniej uświadomionych użytkowników mediów czyli najmłodszych uczniów. W ich trakcie dzieci dowiedziały się jak prawidłowo korzystać z Internetu, poznały zagrożenia związane z surfowaniem w sieci, a także negatywne konsekwencje nadmiernego oglądania telewizji oraz grania na komputerze.

  • III – Przyjazna zabawa

Uczestnicy warsztatów uświadomieni zostali, czym są konflikty, co je wywołuje, a także jakie konsekwencje mogą z nich wynikać. Warsztaty miały za zadanie uzmysłowić odbiorcy, jak radzić sobie w sytuacjach stresowych oraz niebezpiecznych, a także w jaki sposób unikać niepotrzebnych konfliktów.

  • IV-V – Złość da Ci w  kość

Uczniowie dowiedzieli się jak można wybrnąć z konfliktowej sytuacji bez uciekania się do zachowań z jednej strony agresywnych, a z drugiej – nadmiernie uległych. Grupa warsztatowa poznała metody relaksacji oraz dowiedziała się jak radzić sobie z frustracją
i negatywnymi emocjami.

  • VI i VIII – Bez-stres

Warsztaty w swoim założeniu miały na celu edukację w zakresie budowania efektywnych strategii radzenia sobie z negatywnymi emocjami. Uczniowie biorący udział w warsztatach dowiedzieli się, czym jest stres, jakie są jego przyczyny, funkcje oraz konsekwencje.

 

Udostępnij: