Aktualności


WIDOWISKO PLENEROWE – „DZIŚ DO CIEBIE PRZYJŚĆ NIE MOGĘ”

Data:
Kategoria: Aktualności
Zapraszamy w najbliższą niedzielę 3 września na godz. 20.00 do zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego na spektakl pt. Dziś do Ciebie przyjść nie mogę.
Widowisko przybliży nam historię walki o niepodległość prowadzonej przez żołnierzy Armii Krajowej na terenie ziemi przeworskiej w czasie II wojny światowej, wzbogacone o elementy tradycji i obrzędów weselnych tego regionu. W sztukę są zaangażowani jako aktorzy mieszkańcy gminy Zarzecze oraz okolic. Sztukę reżyseruje Rafał Sawicki, aktor teatru w Bielsko-Białej.
Organizatorami wydarzenia są: Wójt Gminy Zarzecze oraz Centrum Kultury w Zarzeczu.
Partnerami są: Starostwo Powiatowe w Przeworsku, Szkoła Podstawowa im. Św. Brata Alberta w Żurawiczkach , Środowiskowy Dom Samopomocy w Zalesiu z filią w Łapajówce oraz Muzeum w Przeworsku – Zespół Pałacowo- Parkowy.
Zapraszamy na to wyjątkowe, jedyne takie widowisko na terenie województwa podkarpackiego.
Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura –Interwencje. Edycja 2023.
Udostępnij: