Aktualności


WIDOWISKO PLENEROWE – „DZIŚ DO CIEBIE PRZYJŚĆ NIE MOGĘ”

Data:
Kategoria: Aktualności

Z dniem 24 lipca br. Centrum Kultury w Zarzeczu rozpoczęło realizację zadnia pn. Dziś do Ciebie przyjść nie mogę – widowisko plenerowe, na którego realizację otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 37 000,00 zł z programu Kultura-Interwencje. Edycja 2023.

Celem zadania jest stworzenie widowiska teatralnego, które w atrakcyjny sposób przybliży historię walki o niepodległość, prowadzonej przez żołnierzy Armii Krajowej na terenie ziemi przeworskiej w czasie II wojny światowej, widowisko będzie wzbogacone o elementy tradycji
i obrzędów weselnych tego regionu.

Kulminacją zadania będzie spektakl plenerowy poprzedzony odpowiednią ilością prób.
W sztukę będą zaangażowani jako aktorzy mieszkańcy gminy Zarzecze oraz okolic. Premiera spektaklu odbędzie się 3 września br.

Już dziś serdecznie zapraszamy!.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2023”.

Udostępnij: