Aktualności


WiFi4EU – Dofinansowanie na internet szerokopasmowy

Data:
Kategoria: Aktualności

Gmina Zarzecze otrzymała dofinansowanie w postaci bonu opiewającego na kwotę 15 000 euro.

Miło nam poinformować iż nasza gmina otrzymała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach instrumentu „Łącząc Europę” w dziedzinie transeuropejskich sieci telekomunikacyjnych (inicjatywy WiFi4EU).

Umowa ze strony Gminy Zarzecze została podpisana elektronicznie w dniu 30 października br. W chwili obecnej oczekuje na kontrasygnowanie przez Komisję Europejską. Po potwierdzeniu kontrasygnaty przystąpimy do wyboru wykonawcy zadania, spośród firm zarejestrowanych w portalu unijnym.

Koncepcja montażu urządzeń do bezpłatnego dostępu do internetu, tzw. HotSpot obejmuje budynki w których działa sieć światłowodowa. Zasięgiem HotSpotów chcemy objąć zabytkowy pałac w Zarzeczu oraz okalający go park w Zarzeczu, Urząd Gminy Zarzecze, zajezdnię autobusową w Zarzeczu i teren Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zarzeczu.

Jeśli chodzi o montaż HotSpotów w innych miejscowościach, to byłby możliwy w przypadku działającej infrastruktury światłowodowej w miejscach publicznych.

Udostępnij: