Aktualności


Wojewódzki konkurs ,,ZAPOBIEGAJMY POŻAROM”

Data:
Kategoria: Aktualności

SPOTKANIE LAUREATÓW SZCZEBLA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „ZAPOBIEGAJMY POŻAROM”.

W sobotę 2 marca br. w zabytkowym pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu już po raz
15 odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom” eliminacje wojewódzkie.

Organizatorem konkursu rokrocznie jest Zarząd Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Rzeszowie przy współpracy z Centrum Kultury w Zarzeczu. Koordynatorem całego przedsięwzięcia jest p. Janina Mamak kierownik Szkoły Filialnej im. Orła Białego w Pełnatyczach. Na konkurs wpłynęło 412 prac z 81 placówek oświatowych i instytucji kultury z 10 powiatów województwa podkarpackiego. Komisja wyłoniła laureatów w sześciu grupach wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe kl. I – III, szkoły podstawowe kl. IV – VI, szkoły podstawowe kl. VII – VIII i III gimnazjum, szkoły ponadpodstawowe
i ponadgimnazjalne, dorośli.

Wśród laureatów znaleźli się również uczniowie ze szkół z naszej gminy.
W kategorii przedszkola wyróżnienie zdobyła:
Oliwia Obłoza ze Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Maćkówce, op. Agnieszka Ochyra,
W kategorii szkoły podstawowe kl. I – III nagrody i wyróżnienia zdobyli:
II miejsce Natalia Pawłowska ze Szkoły Filialnej im. Orła Białego w Pełnatyczach,
op. Katarzyna Pawłowska
Wyróżnienia:
–  Joanna Kubisiak ze Szkoły Filialnej im. Orła Białego w Pełnatyczach,
op. Elżbieta Kubisiak
Mikołaj Czernik ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zarzeczu, op. Beata Prymon
W kategorii szkoły podstawowe kl. IV – VI wyróżnienia zdobyli:
Liliana Cielęcy ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zarzeczu, op. Ewa Cielęcy
Marcelina Lis ze Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Maćkówce,
op. Małgorzata Dyrkacz
Bartosz Piecuch ze Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Maćkówce,
op. Małgorzata Dyrkacz
Jolanta Dec ze Szkoły Podstawowej im. Św. Brata Alberta w Żurawiczkach, op. Grażyna Dec
Katarzyna Jarosz ze Szkoły Podstawowej im. Św. Brata Alberta w Żurawiczkach,
op. Marzanna Karpa
W kategorii szkoły podstawowe kl. VII – VIII i III gimnazjum nagrody i wyróżnienia zdobyli:
III miejsce Martyna Marek Szkoły Podstawowej im. Św. Brata Alberta w Żurawiczkach, op. Marzanna Karpa
Wyróżnienia zdobyli:
Julia Trelka ze Szkoły Podstawowej im. Św. Brata Alberta w Żurawiczkach, op. Marzanna Karpa
Faustyna Stępak ze Szkoły Podstawowej im. Św. Brata Alberta w Żurawiczkach, op. Aleksandra Stępak
Amelia Kasperska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zarzeczu, op. Andrzej Wołtosz.

W sobotnie przedpołudnie do zarzeckiego pałacu przybyli laureaci konkursu z całego województwa podkarpackiego aby wspólnie świętować swój sukces. Zebranych przywitał Wiesław Kubicki wiceprezes Zarządu Wojewódzkie ZW OSP RP, następnie Janina Mamak przewodnicząca komisji konkursowej odczytała protokół oraz nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i dyplomów. Podziękowania dostali również opiekunowie młodych artystów. Za pomoc w organizacji konkursu i jego podsumowania prezes ZW OSP RP Janusz Konieczny podziękował, Staroście Przeworskiemu Bogusławowi Urbanowi, wójtowi Gminy Zarzecze Tomaszowi Buremu, dyrektorowi Zespołu Szkół im. W. Witosa w Zarzeczu Bogusławowi Bąkowi, pani Janinie Mamak, która od początku jego istnienia koordynuje konkurs. W swoim przemówieniu Wójt Gminy Zarzecze pogratulował zdolności młodym artystom oraz zaprosił do Zarzecza na kolejne kulturalne wydarzenia. Na zakończenie podsumowania zgromadzeni wysłuchali występów Kingi Haśko z Ogniska Muzycznego w Zarzeczu pod kierownictwem Andrzeja Winiarza oraz Zuzanny Mazur z „Muzycznego Świata”. Po części oficjalnej laureaci wraz z opiekunami i rodzicami skorzystali z poczęstunku przygotowanego przez uczniów
i nauczycieli Zespołu Szkół im. W. Witosa w Zarzeczu oraz zwiedzali Muzeum Dzieduszyckich.

Warto dodać, że prace wezmą udział w rozstrzygnięciu ogólnopolskim w Warszawie, które odbędzie się w kwietniu. Laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia na szczeblu ogólnopolskim.

Konkurs był doskonała okazją do rozpromowania zespołu pałacowo – parkowego wśród mieszkańców województwa podkarpackiego, którzy byli mile zaskoczeni zadbanym kompleksem i rodzinną atmosferą.

PEŁNA GALERIA NA NASZYM FACEBOOKU: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.359787667950122&type=1&l=0c433fdd57

Udostępnij: