Aktualności


WOJEWÓDZKI SUKCES EKOLOGICZNEGO GOSPODARSTWA Z PEŁNATYCZ

Data:
Kategoria: Aktualności

Państwo Dorota i  Marek Magoniowie, którzy prowadzą ekologiczne gospodarstwo w Pełnatyczach, zdobyli III miejsce w wojewódzkim konkursie ,,Najlepsze gospodarstwo ekologiczne w woj. podkarpackim” w 2018 roku. Konkurs organizowany był przez Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale w dwóch kategoriach: „ekologia–środowisko” i „ekologiczne gospodarstwo towarowe” a jego celem jest identyfikacja i szerzenie dobrych praktyk w zakresie rolnictwa ekologicznego, wdrażanie takich rozwiązań w gospodarstwach rolnych oraz rozpowszechnianie wiedzy z zakresu rolnictwa ekologicznego.

Podsumowanie konkursu  i ogłoszenie wyników odbyło się 24 czerwca podczas Jubileuszowych Dni Otwartych Drzwi w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w  Boguchwale, skąd nasi laureaci  wrócili z dyplomem oraz nagrodą pieniężną.

Państwa Magoniowie swoją przygodę z rolnictwem ekologicznym rozpoczęli w 2007 roku od 2,5 hektarowego gospodarstwa. Obecnie posiadają 6,5 ha gruntów rolnych, na których prowadzą  głównie  produkcję owoców jagodowych – czarna porzeczka, maliny i wiśnie. W rozwoju gospodarstwa pomogło dofinansowanie otrzymane w ramach działania ,, Restrukturyzacja małych gospodarstw”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Udostępnij: