Aktualności


WSPARCIE NA DZIAŁALNOŚĆ STATUTOWĄ KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH – ZŁOŻENIE SPRAWOZDAŃ DO KOŃCA STYCZNIA 2023 r.

Data:
Kategoria: Aktualności

Do 31 stycznia koła gospodyń wiejskich powinny rozliczyć się z pomocy przyznanej na prowadzenie działalności statutowej w 2022 r. Jeżeli tego nie zrobią, będą musiały zwrócić otrzymane środki.

Przypominamy, że 𝟯𝟭 𝘀𝘁𝘆𝗰𝘇𝗻𝗶𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟯 𝗿. jest ostatnim dniem na złożenie przez Koła Gospodyń Wiejskich sprawozdań w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z pomocy przyznanej na aktywność statutową w 2022 r.

W minionym roku koła wpisane do prowadzonego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich – obecnie jest w nim ok. 12 tys. KGW – mogły ubiegać się o wsparcie już po raz piąty. Pula środków przeznaczonych na ten cel wyniosła ponownie 70 mln zł, nie zmieniły się też stawki pomocy. Dofinansowanie w wysokości ponad 61,6 mln zł przyznano 11 375 Kołom.

Nabór wniosków trwał od 1 kwietnia do 30 września 2022 r., a do 31 grudnia 2022 r. trzeba było wydać otrzymane dofinansowanie.

Takie wsparcie otrzymało 11 375 Kół Gospodyń Wiejskich, a sprawozdania złożyło na razie tylko 1840 kół.

Informujemy, iż nie wywiązanie się z obowiązku złożenia sprawozdań wiąże się ze zwrotem otrzymanych środków.

 

Udostępnij: