Aktualności


WYCIECZKA DO SEJMU RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ W WARSZAWIE

Data:
Kategoria: Aktualności
W dniu 12.06.2024r. na zaproszenie Pani Poseł Anny Schmidt uczniowie klasy VIII a i VIII b Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zarzeczu oraz uczniowie klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Maćkówce pojechali na wycieczkę do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. W wycieczce towarzyszyła Przewodnicząca Rady Gminy Zarzecze Małgorzata Byrwa.
Uczniowie zwiedzali budynek Sejmu RP w towarzystwie przewodniczki. Mieli również możliwość oglądania części posiedzenia Sejmu RP z galerii Sali Plenarnej.
W Sali Wszechnicy Sejmowej wysłuchali wykładu na temat historii polskiego parlamentaryzmu oraz pracy posłów i senatorów.
Następnie obejrzeli pamiątkowe tablice poświęcone nieżyjącym już parlamentarzystom oraz tablicę upamiętniającą ofiary katastrofy samolotu rządowego pod Smoleńskiem.
Na zakończenie uczniowie otrzymali upominki i udali się na obiad do restauracji sejmowej.
Wizyta w Sejmie była niezapomnianym doświadczeniem, stała się doskonałą i niepowtarzalną lekcją parlamentaryzmu, historii i patriotyzmu.
Serdecznie dziękujemy Pani Poseł Annie Schmidt za zaproszenie do tego jakże ważnego miejsca, jak też pokrycie kosztów wycieczki.
Udostępnij: