Aktualności


WYJAZD DO KRAKOWA I BOCHNI DZIECI I MŁODZIEŻY Z ZESPOŁU SZKÓŁ W ZARZECZU

Data:
Kategoria: Aktualności

Dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Zarzeczu w dniu 6.10.2018r. uczestniczyła w wyjeździe do Krakowa i Bochni. W wyjeździe wzięli udział osoby, które uczestniczą w zajęciach socjoterapeutycznych, jak również w warsztatach profilaktycznych z elementami Treningu Zastępowania Agresji.

Kraków przywitał uczestników piękną pogodą. Zwiedzaliśmy Katedrę Wawelską, mogliśmy zobaczyć smoczą jamę, poczuć jak smok zionie ogniem, podziwialiśmy podziemia Krakowa, rynek, Sukiennice, Muzeum Lotnictwa.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się podziemia Krakowa. Podziemia Rynku krakowskiego to podróż w przeszłość. To rezerwat z nienaruszonymi w wielu miejscach reliktami konstrukcji, obiektów i architektury, to kamienne drogi z koleinami wyżłobionymi przez koła wozów transportujących towary w czasach króla Władysława Łokietka; to najstarsze murowane budowle handlowe Krakowa; ozdoby, monety i różnorakie przedmioty zagubione lub celowo pozostawione przez odwiedzających to miejsce w dawnych czasach. Uczestnikom również bardzo podobało się Muzeum Lotnictwa w Krakowie, gdzie mogli podziwiać eksponaty związane z historią rozwoju lotnictwa. Liczba eksponowanych obecnie statków powietrznych przekracza 200. Można było również usiąść za sterem samolotu.

Następnie uczestnicy zwiedzali Kopalnię Soli w Bochni,  która jest jedną z najważniejszych podziemnych atrakcji turystycznych Polski.

Podczas wyjazdu rozmawiano z dziećmi na temat komunikowania się bez przemocy, aby zwracać uwagę co mówimy do innych, nie obrażać.

Wszyscy uczestnicy wyjazdu wrócili bardzo zadowoleni, mogli odpocząć, aktywnie spędzić czas, a jednocześnie zwiedzić nowe, ciekawe miejsca.

Wyjazd był organizowany w ramach realizacji przez gminę Zarzecze projektu „Dzieci i młodzież z terenu gminy Zarzecze przeciwko zjawiskom agresji i patologii”.

Projekt został przygotowany i jest realizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zarzeczu przy współpracy szkół z terenu gminy Zarzecze

Projekt  realizowany jest w ramach PROGRAMU OGRANICZANIA PRZESTĘPCZOŚCI I ASPOŁECZNYCH ZACHOWAŃ RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020 w edycji 2018.

Udostępnij: