Aktualności


WYSTAWA „MŁODZI DLA NIEPODLEGŁEJ”

Data:
Kategoria: Aktualności

Dnia 10 grudnia br. na zaproszenie Centrum Kultury w Zarzeczu z wystawą pt. „Młodzi dla Niepodległej” zawitał pan Mateusz Werner pracownik Urzędu Marszałkowskiego. Organizatorem wystawy jest Województwo Podkarpackie i Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie. Wspomniana wystawa prezentuje wybrane postawy młodego pokolenia Polaków w ostatnich dekadach zaborów. Zwraca uwagę na zaangażowanie polskiej młodzieży w wysiłku całego narodu na rzecz odzyskania niepodległego państwa.

W zajęciach uczestniczyli uczniowie VII i VIII klas Szkoły Podstawowej, gimnazjum oraz uczniowie szkoły średniej. Prelekcje na temat postaw młodych ludzi w czasach zaborów i ich walki o odzyskanie niepodległości poprzedził quiz z wiedzy o prezentowanej wystawie. Dwóch uczniów z najlepszymi wynikami będzie miało możliwość uczestniczyć w spotkaniu podsumowującym cały projekt.

Pan M. Werner przekazał uczniom wiele ciekawych informacji, których na lekcjach historii nie zdobędą.

Dziękujemy panu Mateuszowi, uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Udostępnij: